AGO Esports 16 : 9
(Mirage)
FORSAKEN

Mimo że antyterroryści przegrali pistoletówkę, to pokazali kilka efektownych strzałów w następnych rundach. Na serwerze gościł dzisiaj Kuba "Markoś" Markowski, który trafił dwie głowy ze scouta, kiedy jego ekipa przekupywała broń. Gdy doszło do pojedynków na karabiny, gracze CT wyprowadzili serię ciosów, wychodząc na prowadzenie 3:4 i przełamując ekonomie rywala. Sam Markowski brylował z obiema snajperkami, ponieważ gdy sięgnął po AWP, niemalże każde zagranie mu wychodziło. Najpierw skracając środek i zdobywając entry fragi, później na bardzo ciężkim do odbijania BS-ie B agresywnym wychyleniem, otworzył drogę do retake'u swojej ekipie. Zatrzymał go dopiero Tomasz "phr" Wójcik, nie dając mu ugrać clutcha jeden na dwóch. Było to bardzo ważne, ponieważ ekonomia antyterrorystów mocno podupadła. Głównie dzięki temu AGO Esports kończyło połowę z siedmioma oczkami na koncie.

Jastrzębie kontynuowały dobrą passę sprzed zmiany stron. Pierwsze dwa punkty przyszły dość łatwo, jednak z karabinami Damian "Furlan" Kisłowski i spółka nie zamierzali osiadać na laurach. Najpierw skrócili piwnice i domek B, a później wzmocnili środek. I jak pierwszy plan się powiódł, tak drugi nie wyszedł najlepiej. Nie oznaczało to, że AGO odpuści aktywną grę w defensywie. Wręcz przeciwnie – próbowano wykorzystać gorsze wyposażenie do zaskoczenia rywali. FORSAKEN nie potrafiło poradzić sobie z agresją przeciwnika, a do tego dochodziła forma Michała "snatchiego" Rudzkiego, który już w 23. rundzie mógł pochwalić się 30 eliminacjami. Terroryści raz po raz próbowali wejść na BS A, lecz nawet gdy udało się podłożyć bombę, to Furlan i spółka ją rozbrajali.

Statystyki z tego meczu:

Gracz Łącznie K/D Ratio
Michał "snatchie" Rudzki 34:15 2,27
Eryk "leman" Kocęba 20:16 1,25
Grzegorz "jedqr" Jędras 19:16 1,19
Kuba "markoś" Markowski 20:20 1
Filip "AxEcHo" Czajka 17:20 0,85
Mateusz "MTZ" Malikowski 14:17 0,82
Tomasz "phr" Wójcik 10:13 0,77
Damian "Furlan" Kisłowski 11:15 0,73
Piotr "blacktear5" Kasiński 13:19 0,68
Mikołaj "mouz" Karolewski 11:19 0,58

Wszystkie mecze ESL MP wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.