Nowy turniej od LG z finałem w studiu LEC

Od zeszłego roku LG wspiera League of Legends European Championship jako oficjalny partner rozgrywek za pomocą najnowocześniejszych produktów LG UltraGear. LG UltraGear EU Server Clash pozwoli fanom League of Legends z całej Europy doświadczyć emocji związanych z walką o zwycięstwo na wielkiej scenie. W listopadzie zawodnicy pochodzenia europejskiego w wieku powyżej 18 lat, którzy w 2022 roku nie grali w profesjonalnych rozgrywkach, zostaną zaproszeni do stworzenia drużyn i rejestracji w turnieju European Clash. Wówczas LG UltraGear uruchomi serwer na Discordzie, na którym członkowie ekip będą mogli się spotykać i przygotowywać do turnieju.

Samo wydarzenie rozpocznie się 7 grudnia, a rywalizacja będzie przebiegała na dwóch serwerach – Europy Zachodniej (EUW) oraz Europy Północnej i Wschodniej (EUNE). Kwalifikacje do półfinału oraz sam półfinał, w którym wezmą udział dwie najlepsze drużyny EUW i dwie najlepsze drużyny EUNE, odbędą się online.

W styczniu przyszłego roku najlepsze zespoły z każdego serwera pojadą do studia LEC w Berlinie, aby rywalizować o tytuł pierwszego zwycięzcy LG UltraGear EU Server Clash oraz 48-calowe monitory 4K OLED – 48GQ900, dla każdego członka zwycięskiego zespołu. Zawodnicy pozostałych trzech półfinałowych ekip otrzymają monitory gamingowe LG UltraGear odpowiednio 32GQ950 dla drugiego i 27GP850 dla trzeciego oraz czwartego miejsca. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Źródło: informacja prasowa