Heroic 2:1 FaZe Clan
Overpass 16:11 — Inferno 12:16 — Mirage 19:16

Zacięte starcie w finale BLAST

Na start przenieśliśmy się na Overpassa, który był wyborem duńskiej formacji. Pistoletówka wpadła na konto strony antyterrorystów. FaZe wygrało również kilka kolejnych punktów. Już na start czwartej rundy Heroic skorzystało z przerwy taktycznej, by zmienić coś w swojej grze, co przyniosło oczekiwany rezultat. W meczu zawodził Helvijs „broky” Saukants, który pudłował wiele ważnych strzałów. W dalszej fazie nie brakowało zażartej walki oraz nerwowych sytuacji. Połówka zakończyła się wyrównanym rezultatem 8:7 dla Heroic. Po zamianie stron to właśnie oni przejęli inicjatywę. FaZe próbowało, ale brakowało im skutecznego wykończenia. Świetnie prezentował się Casper „cadiaN” Møller, który niejednokrotnie ratował swoją drużynę. Overpass zakończył się wynikiem 16:11 dla Heroic.

Następnie rozgrywka przeniosła się na Inferno, gdzie FaZe rozpoczęło w ataku. Mimo wysiłków tych zawodników to Duńczykom wychodziło więcej akcji. Terroryści jednak dołożyli wszelkich starań, by uzyskać jak najkorzystniejszy wynik. Połówka zakończyła się rezultatem identycznym jak na poprzedniej mapie – 8:7 dla Heroic. Po zamianie stron kolejna runda pistoletowa wpadła na konto ekipy cadiaNa. Odpowiedź przyszła bardzo szybko, gdyż strona defensywna odpowiedziała już w wariancie force. Następne punkty wpadały na konto zarówno jednej, jak i drugiej formacji. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie większej przewagi. Ostatecznie to FaZe zwyciężyło 16:12. Tym sposobem obie organizacje zgarnęły mapy swojego wyboru.

Rozwiązanie miało nadejść na Mirage. Finn „karrigan” Andersen i jego koledzy zaczęli od zgarnięcia rundy pistoletowej. Duńczycy jednak odpowiedzieli już w następnym starciu. Tym razem nie popisywał się prowadzący FaZe, który uzyskał statystyki 0/7 K/D. Dobrą dyspozycją nie mógł popisać się również Håvard „rain” Nygaard. Skutkowało to zwycięstwem pierwszej połowy przez Heroic 11:4. Po zamianie stron strona antyterrorystów zaczęła dochodzić do głosu. Ekipa karringa zaczęła długi powrót do spotkania, który zaowocował doprowadzeniem do dogrywki. Zwycięzcą została jednak ekipa Heroic, wygrywając mapę wynikiem 19:16. Cieszyć się oni mogą teraz czekiem na dwieście tysięcy dolarów oraz awansem na BLAST Premier World Final 2022.