Vikendi większe niż kiedykolwiek

Jedną z bardziej znaczących zmian jest fakt, iż od teraz Vikendi będzie areną 8 × 8 km – dla przypomnienia wcześniej gracze rywalizowali na polu o wymiarach 6 × 6 km. Jedną z bardziej charakterystycznych kwestii mapy będzie ogromne zróżnicowanie terenu, bo na strzelców czekają zarówno pokryte grubymi warstwami śniegu połacie terenu, jak i przestrzenie zielone. – Przy okazji wskrzeszenia śnieżnej koncepcji Vikendi chcieliśmy też zająć się kilkoma problemami, z którymi społeczność borykała się w grze przed poprzednią przebudową mapy. Jedna z najczęściej powtarzających się opinii dotyczyła zmęczenia wzroku spowodowanego wielogodzinnym wpatrywaniem się w biały śnieg na Vikendi. W celu rozwiązania tego problemu prowadziliśmy nieprzerwane testy ze zmianami ogólnej kolorystyki mapy, a nawet wykorzystaniem chmur do rzucania cienia na śnieg, by zmniejszyć jego jasność – przyznają sami twórcy.

Nowe metody poruszania się i BR Powrotu!

Co ważne, wraz z nadejściem Vikendi Reborn na arenie pojawią się nowe możliwości przemieszczania się. Jedną z nich będą dwie linie kolejki liniowej – w ramach każdej z nich poruszać się będzie jeden przesuwany automatycznie wagonik, zaś koszt podróży w obie strony wyniesie 300 BP. Ów kolejka stanowić będzie kolejną opcję poza pociągiem, który nadal będzie obecny, aczkolwiek jego głośność została zmniejszona o 30%. Ale to nie koniec, bo triumfalny powrót do PUBG zalicza skuter śnieżny. Za jego pomocą jeździć będzie mogło do dwóch graczy, którzy rozwiną maksymalną prędkość do 120 km/h. – Jak moglibyśmy obyć się bez skutera śnieżnego w krainie śniegu? Popularny pojazd wrócił w tej aktualizacji w jeszcze lepszej i szybszej wersji – ulepszyliśmy kilka właściwości, takich jak prowadzenie na różnych nawierzchniach itp. na podstawie komentarzy społeczności i wewnętrznych opinii – stwierdzili deweloperzy gry. Inną nowinką są też znane z innych map linki wspinaczkowe.

Dodatkowo na Vikendi obecne będą dystrybutory paliwa – te wysadzimy w powietrze lub za ich pomocą zatankujemy nasz pojazd. Z kolei za pomocą łomu będzie można otwierać na pozór niedostępne budynki czy szafki, w których znajdziemy cenne wyposażenie. Dzięki temu przedmiot utożsamiany z serią Half-Life i Gordonem Freemanem zyska w końcu wartościowe zastosowanie. Wracając jednak do zimowej areny – na tej, podobnie jak na Taego, funkcjonować będzie tam system BR Powrotu. To oznacza, że po śmierci w określonych fazach meczu będziemy mieli jeszcze szansę na powrót do rywalizacji, o ile przetrwa wystarczająco długo. – Na podstawie komentarzy dotyczących obecnego systemu BR powrotu na Taego wprowadziliśmy na Vikendi pewne poprawki, takie jak danie graczom więcej niż jednej szansy na zdobycie kurczaka, zmiana czasu odliczania, zmniejszenie rozmiarów areny, dodanie plecaków, by można było zabrać więcej przedmiotów itd. Mamy nadzieję, że poprawi to wrażenia z gry – możemy wyczytać na oficjalnej stronie gry.

O tym, jak prezentuje się odświeżone Vikendi, na własnej skórze przekonamy się już 6 grudnia. To właśnie wtedy na serwerach publicznych zadebiutuje aktualizacja 21.1, wraz z którą do PUBG: Battlegrounds zawita legendarna arena, przynosząc ze sobą wszystkie opisane wyżej nowości.