SZPERO opuszcza 9INE

Podopieczni Piotra "nawrota" Nawrockiego najczęściej bowiem nie byli w stanie spełnić pokładanych w nich oczekiwań. Odstępstwem od tej mało chlubnej normy był 42. sezon ESL Challenger League, który zakończył się triumfem 9INE, chociaż trzeba pamiętać, że do Polaków uśmiechnęło się tutaj szczęście. Wszak nim zaliczyli triumfalny marsz przez play-offy, wcześniej odpadli z rywalizacji już w fazie grupowej i tylko wycofanie się forZe sprawiło, że otrzymali drugą szansę od losu. Tak czy inaczej, był to tylko wyjątek potwierdzający regułę, bo w większości przypadków rodzima piątka zawodziła. Ostatnim na to dowodem były ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2022 – tam 9INE zajęło dopiero czwarte miejsce w grupie A, przez co nie dało rady dostać się do fazy pucharowej, gdzie stawką jest bilet na Intel Extreme Masters Katowice 2023. Nic więc dziwnego, że wielu fanów zaczęło zastanawiać się nad przyszłością składu i dziś wiemy już, że nie zachowa on dotychczasowego składu, a do roszady dojdzie na stanowisku snajpera.

– W dniu dzisiejszym skończyła się moja umowa z 9INE i chłopaki podziękowali mi za grę – ogłosił dotychczasowy strzelec wyborowy, Grzegorz "SZPERO" Dziamałek. – Szczerze mówiąc, domyślałem się, że może dojść do takiej sytuacji – czułem inny vibe w drużynie od pewnego czasu, ale zaskoczyła mnie ta decyzja akurat teraz, ponieważ w ostatnich tygodniach moja gra wyglądała coraz lepiej i sam czułem się dobrze na serwerze, a ostatnie dni rozmawiałem o nowym kontrakcie i nic nie wskazywało na taką decyzję. Wiem, że moja forma od początku w 9INE była jak sinusoida, lecz jak powstał zespół, sugerowałem, że potrzebuję więcej czasu, aby wrócić na odpowiednie tory po ponad 2 latach bez grania AWP. Dodatkowo uważam też, że kompletnie w drużynie nie umiałem odnaleźć się w grze po stronie terro i robiłem mały impact, a z kolei w CT odwrotnie. Najwyraźniej drużyna oczekiwała ode mnie więcej w szybszym tempie, więc nie mam im tego za złe. Jedynie czego mi żal, to turnieju lanowego EPL Conference w lutym na Malcie, do którego dołożyłem swoją cegiełkę – dodał.

"Są też myśli, aby zakończyć profesjonalne granie"

Jaka przyszłość czeka teraz 31-latka? To pozostaje niejasne, a sam doświadczony zawodnik nie wyklucza nawet, iż 9INE mogło być ostatnim zespołem w jego karierze. Wiele prawdopodobnie zależeć będzie od tego, jakie otrzyma on oferty. – Dostałem propozycję, aby przedłużyć kontrakt na miesiąc i dograć turnieje w grudniu, ale jeśli wynikła już taka sytuacja to chciałbym skupić się na sobie i moim zdrowiu, które od jakiegoś czasu płata mi figle. Jeśli chodzi o moją przyszłość to sam nie wiem co dalej. Sama gra z AWP sprawia mi dalej super przyjemność – może s1mple'em nie byłem, ale na tym tier 2/3 czułem się fajnie i tak jak pisałem, czuję stały progres – dlatego szkoda, że nie dostałem więcej czasu. Nie ukrywam, że są też myśli, aby zakończyć profesjonalne granie. Muszę się poważnie zastanowić i zobaczymy, co życie przyniesie – stwierdził SZPERO, który w najbliższym czasie, gdy nie będzie rywalizować profesjonalnie, skupi się na streamowaniu.

Skład 9INE prezentuje się następująco:

Krzysztof "Goofy" Górski
Wiktor "mynio" Kruk
Kamil "KEi" Pietkun
Kacper "Kylar" Walukiewicz
Piotr "nawrot" Nawrocki (trener)