Kobiece potyczki na najwyższym poziomie

Po raz pierwszy od czterech lat na polskiej ziemi zawitają kobiece potyczki na najwyższym poziomie. Event w Katowicach będzie pierwszym w tym roku przystankiem w rozgrywkach z cyklu ESL Impact, które zakończą się finałami lanowymi najpierw w Stanach Zjednoczonych, a kilka miesięcy później w Niemczech. Na ten moment ogłoszone zostały cztery zespoły: Nigma Galaxy, HSG Esports, CLG Red oraz FURIA. Do wspomnianych formacji dołączą jeszcze cztery inne drużyny, które zostaną wybrane w drodze otwartych kwalifikacji. Turniej uzupełnią zwycięskie składy z Europy oraz obu Ameryk.

Najlepsze zawodniczki przywędrują do Katowic na początku przyszłego roku – rywalizacja zaplanowana jest w dniach od 10 do 12 lutego. Będzie to również pierwszy raz, gdy Polska będzie gospodarzem kobiecego CS-a na najwyższym światowym poziomie od czasów rozegranego w 2019 roku Intel Challenge. Do końcowego zwycięstwa przymierzane są członkinie organizacji Nigma Galaxy, które wygrały wszystkie trzy trofea podczas pierwszego roku trwania ESL Impact. Zagrozić mogą im zawodniczki z CLG Red, które posiadają w swoim składzie bardzo utalentowaną Mounirę „GooseBreeder” Dobie. Kanadyjka może pochwalić się wysokim ratingiem 2.0 na poziomie 1,13 w przeciągu ostatnich trzech miesięcy.

Otwarte kwalifikacje odbędą się w terminie od 14 do 18 grudnia bieżącego roku. Z Europy zostaną wybrane dwie najlepsze drużyny, podczas gdy z obu Ameryk zakwalifikuje się po jednej formacji. Wydarzenie odbędzie się w budynku MCK, który znajduje się zaraz obok Spodka. W przeciwieństwie do wydarzeń na głównej scenie kobiece potyczki nie będą biletowane, przez co obejrzeć będzie mógł je każdy esportowy fan, nawet ten nieposiadający biletów na Intel Extreme Masters.

Dotychczasowe ogłoszone drużyny:

Nigma Galaxy
FURIA
CLG Red
HSG Esports