Weterani polskiej sceny

Jest to niewątpliwie najbardziej trafne określenie dla zawodników obu tych dwóch ekip. Dla organizacji Marcina "padre" Kurzawskiego to będzie już 12. edycja ESL MP, w której bierze udział. Niestety z osiągnięciami trochę gorzej. Dotychczas najlepszym wynikiem formacji było drugie miejsce podczas ESL MP Lato 2018. Aż czterokrotnie odpadała ona w półfinałach, wciąż więc czeka na premierowe zwycięstwo. Bilans bezpośrednich starć PACTU z AGO w play-offach ESL MP również jest niekorzystny dla Dawida "lunAtica" Cieślaka i spółki, gdyż rywal w tej statystyce prowadzi 3-1. Skład Wściekłych Psów jest też mniej doświadczony pod względem występów w krajowych rozgrywkach. Dla Cieślaka to 11. odsłona ESL MP, suma występów pozostałych zawodników da nam 16 edycji.

AGO występów w mistrzostwach Polski ma nieco mniej, bo dziewięć. W tym czasie ekipa ta zdążyła zagrać w pięciu finałach, z czego wygrała tylko dwa. Jej finałowe występy to naprzemiennie porażka oraz wygrana. Jeśli uda jej się awansować do meczu o tytuł to wedle tej statystyki powinna zwyciężyć to spotkanie. Dodatkowo Damian "Furlan" Kisłowski oraz trener Mikołaj "miNIr0x" Michałków reprezentują barwy Jastrzębi od samego początku historii tej organizacji w ESL MP. Formacja AGO ma naprawdę spore doświadczenie w tych rozgrywkach. Ba! Z całego zespołu tylko Eryk "leman" Kocięba nie zdobył jeszcze nigdy mistrzostwa kraju, a w samym czasie Kisłowski zdążył już ośmiokrotnie pojawić się w finałowym meczu.

AGO minimalnym faworytem

Nie powinno być to wielkim zaskoczeniem, że to Jastrzębie będą występować w roli faworyta tego starcia. Statystyki niewątpliwie są po ich stronie, ale jak wiemy, to nie one grają i liczą się umiejętności na serwerze. Jeśli o nich mowa to w fazie grupowej minimalnie lepsze było AGO. Na 10 spotkań zwyciężyło w ośmiu i z punktem przewagi nad los kogutos triumfowało w grupie A, co dało bezpośredni awans do półfinału. Jedyne porażki zawodnicy ci zanotowali przeciwko 9INE po dogrywce oraz Anonymo wynikiem 4:16. PACT zmagania grupowe ukończyło...z dokładnie taką samą liczbą punktów co AGO, lecz do zajęcia pierwszego miejsca zabrakło wygranej ze zwycięzcą zbioru B, czyli Permittą eSports.

PACT niespecjalnie przejęło się faktem drugiej lokaty i w ćwierćfinale przeciwko Forsaken pokazało, że miejsce w półfinale absolutnie mu się należy. Pikanterii starciu dodaje również fakt, że obie ekipy ani razu nie grały jeszcze w Spodku podczas Intel Extreme Masters Katowice. Początek meczu o godzinie 16:00 w formacie BO3. Stawką awans do wielkiego finału i możliwość walki o slota w play-inach przyszłorocznego IEM-a. Przegrani będą musieli zadowolić się kwotą 12 500 zł pocieszenia.

10 grudnia
16:00 AGO Esports vs MAD DOG'S PACT BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.