AGO Esports 1:2 MAD DOG'S PACT
Ancient 16:11 — Inferno 17:19 — Overpass 13:16

Pierwszą mapą tego starcia było Ancient wybrane przez PACT. AGO rozpoczęło po stronie defensywnej, a więc łatwiejszej na Ancient, od gładko wygranej rundy pistoletowej. Chwilę później z pełnym wyposażeniem równie spokojnie Jastrzębie ograły rywali. Po pierwszych siedmiu rundach na tablicy wyników mieliśmy wysokie prowadzenie AGO 6:1. PACT miał spore problemy z zajęciem jakiegokolwiek BS-a. Wściekłe Psy niemalże przegrały rundę z samymi USP u rywali, na szczęście od wpadki uratował ich Sebastian "fr3nd" Kuśmierz, wygrywając clutcha 1v2. To niestety nie odmieniło obrazu gry. Dalej sytuację kontrolowały Jastrzębie, prowadząc już 10:3. Ostatnie dwie wymiany pierwszej połowy również padły ich łupem.

Po zmianie stron to PACT wygrał rundę pistoletową, rozpoczynając mozolny powrót w tym meczu. Jastrzębie przełamały się w 20. rundzie udanym zajęciem BS-a A. Kolejna runda również padła ich łupem i przy 14:7 PACT miał problemy ekonomiczne, więc każda strata broni sporo ich kosztowała. Niemniej antyterroryści byli w stanie odrobić kolejnych kilka punktów, potwierdzając to, iż strona broniąca jest tą o wiele łatwiejszą na Ancient. AGO po wielu problemach odnalazło dobry rytm i skutecznie dwukrotnie zaatakowało BS B dając sobie odpowiednio 15. i 16. punkt i zamykając Ancient do jedenastu.

Gracze AGO kontynuowali dobrą grę również na Inferno. Świetnym wjazdem na BS B przez łącznik zdziwiło rywala i pistoletówka wpadła na ich konto. PACT jednak zaskoczył, przekupując bronie i wygrało drugie starcie. Dobry początek zaliczył Kuśmierz, który po 4. rundach miał już na swoim koncie aż 12 eliminacji. AGO miało pewne problemy z zajmowaniem BS-ów, co pozwoliło rywalom odskoczyć na trzypunktowe prowadzenie. W 10. rundzie świetnymi czterema zabójstwami z AWP popisał się Michał "snatchie" Rudzki, doprowadzając do wyrównania. Końcówka pierwszej połowy była niezwykle zacięta i obie ekipy wymieniały się punkt za punkt. Na przerwę z jednopunktowym prowadzeniem schodził PACT. Po zmianie stron pistoletówka wpadła w ręce AGO, które po raz kolejny doprowadziło do wyrównania. Jednak ponownie nic im to nie dało. PACT raz jeszcze zaskoczył i wygrało trzy kolejne starcia, prowadząc 11:8. Chwilę później sytuacja się odwróciła i po fatalnych zachowaniach terrorystów na tablicy wyników mieliśmy 11:11. Obie formacje do samego końca drugiej mapy szły łeb w łeb i potrzebna była dogrywka do wyłonienia zwycięzcy. W niej wojnę nerwów lepiej wytrzymał PACT wygrywając Inferno 19:17 i doprowadzając do trzeciej mapy.

Decydujący Overpass lepiej rozpoczął się dla PACTU grającego po stronie terrorystów. Duża w tym zasługa Kuśmierza, który był głównym autorem szybkiego wyjścia na prowadzenie 3:0. AGO kompletnie nie przyjechało na trzecią mapę, przegrywając w pewnym momencie 1:8! Jednak jakże sytuacja odwróciła się w kolejnych wymianach. Jastrzębie zaczęły dominować grę na serwerze i pierwszą połówkę przegrały "tylko" 7:8. Kolejną pistoletówkę w tym meczu wygrał PACT, jednak z pełnym wyposażeniem lepsze było już AGO. W kluczowej dla losów spotkania 20. rundzie Jastrzębie zaryzykowały i przekupiły bronie, co odbiło im się sporą czkawką. Podopieczni Marcina "padre" Kurzawskiego do końca utrzymali chłodne głowy i zwyciężyli na Overpassie 16:13, a całe spotkanie 2:1. Ich finałowym rywalem będzie ktoś z pary ThunderFlash – Permitta eSports. Mecz o tytuł już w niedzielę o godzinie 16:00.

Statystyki uczestników meczu AGO Esports vs MAD DOG'S PACT:

Gracz Bilans K/D
Sebastian "fr3nd" Kuśmierz 75:54 1,39
Michał "snatchie" Rudzki 63:55 1,15
Łukasz "azizz" Kałkowski 72:65 1,11
Eryk "leman" Kocęba 69:66 1,05
Damian "Furlan" Kisłowski 75:74 1,01
Maciej "Bielany" Biliński 61:61 1,00
Tomasz "phr" Wójcik 54:55 0,98
Grzegorz "jedqr" Jędras 50:61 0,82
Bartosz "bnox" Niebisz 53:65 0,82
Dawid "lunAtic" Cieślak 47:66 0,71

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2022 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.