NAVI rusza z pomocą

Przypomnijmy – rosyjska agresja na naszego wschodniego sąsiada trwa od lutego bieżącego roku. Wojna nieuniknienie wdarła się do branży gamingu. Od samego początku konfliktu NAVI oraz gwiazdy organizacji aktywnie pomagają Ukrainie. Kolejną formą wsparcia jest turniej BORN TO BE BRAVE, który ma zjednoczyć całe CS-owe podwórko. Pieniądze zostaną przekazane na inicjatywę UNITED24, utworzoną przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, która ma na celu wsparcie lokalnych szpitali. Dodatkowo rozgrywki będą formą trzynastych urodzin ukraińskiej organizacji.

Śmietanka esportu

W potyczkach wezmą udział gracze z takich ekip, jak Team Vitality, MOUZ, FaZe Clan, Astralis, Team Liquid, ENCE, Fnatic, BIG oraz oczywiście sami gospodarze, czyli NAVI. Forma gry jest dość prosta – zmiksowane drużyny będą składać się z zawodników piastujących na co dzień te same role. Dla przykładu – w jednym ze składów znajdzie się pięciu snajperów, w drugim sami prowadzący itp.  Na ten moment potwierdzono udział dwóch najlepszych zawodników świata – Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva oraz Mathieu "ZywOo" Herbauta. Reszta zostanie ogłoszona 17 grudnia. Zawodnicy zostaną podzieleni na cztery drużyny. Spotkania rozegrają się w formacie BO1, z wyjątkiem finału, który odbędzie się jako BO3.

Z ciekawostek wyróżnić można będzie fakt, że fani będą mieli wpływ na wybrane mapy. Dodatkowo po wpłaceniu pewnej kwoty będą oni mieli dostęp do TeamSpeaka profesjonalnych graczy. Event zaplanowany jest na 22 grudnia.