Rozgrywki PRO skupiają dwudziestu zawodników reprezentujących wszystkie kluby Ekstraklasy oraz dwie drużyny wyłonione w turniejach organizowanych przez 1. Ligę – Sandecję Nowy Sącz oraz Zagłębie Sosnowiec. Mecze rozgrywane są regularnie w systemie „każdy z każdym”. Najlepsi gracze z miejsc 1-4 rundy zasadniczej zameldują się bezpośrednio w Wielkim Finale, natomiast środkowa część stawki (miejsca 5-12.) powalczy o swoją przepustkę w marcowych barażach.

Czym jednak byłby teatr bez aktorów? Ci w nadchodzącym sezonie PKO BP Ekstraklasa Games PRO będą znakomici. Najbardziej medialnym ogłoszeniem tego sezonu był angaż Damiana "damiego" Augustyniaka w częstochowskim Rakowie. 24-latek ostatnie lata swojej kariery spędził na Wyspach. To tam w barwach Norwich City zdobył tytuł mistrzowski ePremier League 2022.

W rozgrywkach nie zabraknie też obrońcy tytułu, Kacpra "Furmana" Furmanka, który niezmiennie reprezentuje barwy Lecha Poznań. W nowym trykocie zaprezentuje się natomiast inna gwiazda polskiej sceny FIFA, Bartosz "bejott" Jakubowski. Były zawodnik Wisły Kraków w tym sezonie przywdzieje koszulkę Widzewa Łódź.

Wszystkie wyniki PKO BP Ekstraklasa Games PRO oraz tabela i terminarz całej rundy zasadniczej dostępny jest na stronie Ekstraklasa.org/Games. Wybrane mecze każdej z nadchodzących kolejek będzie można oglądać na żywo co środę o 22:30. W pierwszym streamie prowadzonym przez Krzysztofa Lenarczyka i Roberta Liszkę – 11 stycznia zmierzą się ze sobą:

TheGameSimon (PGE FKS Stal Mielec) – bejott (Widzew Łódź)

damie (Raków Częstochowa) – Polako (Radomiak Radom)

W październiku i listopadzie odbyło się także sześć turniejów Open na w miastach i na stadionach Ekstraklasy oraz dwa w formule online. Wyłoniły one ośmiu uczestników finałów Ekstraklasa Games Open, które odbędą się w marcu. Z tej stawki awans na wielkie finały rozgrywek uzyska dwóch graczy:

  • Morann "Kleofas" Daigneau
  • Olivier "OzS" Zalewski
  • Michael "Michal22-PL" Albanowicz
  • Jakub "mrowinho" Mrowicki
  • Patryk "J0K3R" Siajkowski
  • Michał "Majkel" Pałka
  • Jakub "cyanide" Mikołajewski
  • Tomasz "Tomek601" Legut

Źródło: informacja prasowa