Nieszczęsne dla Polaków młyny w dwóch pierwszych spotkaniach

Dwie pierwsze gry trzeciego dnia rozgrywek League od Legends EMEA Championship były szalone. W pierwszym spotkaniu Team Heretics długo walczył z SK Gaming. Przez cały czas nie wiadomo było, kto wygra, jednak w najważniejszych momentach mapy świetnie grał Thomas "Exakick" Foucou. Za to wszystko skończyło się w komiczny sposób, gdyż Lee "Ruby" Sol-min oraz Shunsuke "Evi" Murase przeteleportowali się hextechowym portalem wprost w piątkę przeciwników. Oczywiście przypłacili to życiem, a SK Gaming poszło po Nexus.

Druga wczorajsza gra była jeszcze bardziej wyrównana i tak naprawdę każdy jej uczestnik popełniał masę błędów. Raz trenowany przez Marka "MenQ" Dziemiana Team BDS brał Nashora i umierał, a raz EXCEL ESPORTS robiło to samo. Ponadto brytyjska formacja przegrała walkę drużynową mimo posiadania wzmocnienia Starszego Smoka. Dopiero na sam koniec XL ponownie wzięło wspomnianego potwora i tym razem już skończyło rozgrywkę. Najlepszym zawodnikiem gry został wybrany Andrei "Odoamne" Pascu grający Jaxem.

Pierwsza porażka Trymbiego, szybkie zwycięstwa G2 i Vitality

Najkrótsza była trzecia odsłona wczorajszego dnia, podczas której G2 Esports wręcz bawiło się z Astralis. Największe wrażenie robił Rasmus "Caps" Winther na Zacu, gdyż pojawiał się wszędzie, gdzie był potrzebny. Ponadto Duńczyk zadawał bardzo duże obrażenia, a do tego sporo dodawał od siebie skuteczny tego dnia Martin "Yike" Sundelin. Później zobaczyliśmy najspokojniejszą grę, w której Fnatic wygrało z KOI. Tam świetnie się pokazali Iván "Razork" Martín Díaz jako Maokai oraz Carl Martin Erik "Rekkles" Larsson jako Sivir. Tym samym ekipa Trymbiego zaliczyła pierwszą porażkę w tym sezonie LEC.

Na koniec dnia Team Vitality w dość dominującym stylu poskromił MAD Lions. Z początku gra była wyrównana i obie formacje skutecznie atakowały, lecz z czasem w walkach drużynowych grający Vi Zhou "Bo" Yang-Bo oraz Luka "Perkz" Perković na Azirze zaczęli gromić przeciwników. Dzięki temu Pszczoły wraz z G2 Esports są aktualnie liderami tabeli z rekordem 3-0.

Wyniki wczorajszych meczów LEC:

23 stycznia
18:00 Team Heretics 0:1 SK Gaming BO1
19:00 Team BDS Team BDS 0:1 Excel Esports BO1
20:00 G2 Esports 1:0 Astralis BO1
21:00 KOI KOI logo 0:1 Fnatic BO1
22:00 MAD Lions MAD Lions 0:1 Team Vitality Team Vitality BO1

Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej z League of Legends EMEA Championship Winter Split 2023: