Gra VALORANT to pierwszy FPS (first person shooter) produkcji Riot Games. Powstała w 2020 roku gra od pierwszych dni istnienia zjednała sobie rzesze fanów na całym świecie. Kładzie nacisk na taktykę, odpowiedni dobór postaci w drużynie oraz umiejętne wykorzystanie ich zdolności specjalnych.

W drugim dniu wydarzenia, w niedzielę 5 lutego, na scenie głównej festiwalu cztery kobiece drużyny – Tiger Anonymo, Yumisu Esport, FluffyFive oraz Interka zmierzą się w turnieju MS. VALORANT. Pula nagród, o jaką zawalczą Panie, wyniesie 10 000 PLN. Turniej będzie można śledzić na żywo od godziny 11:00. Przewidziana jest także transmisja online w serwisie Twitch na kanale streamerki avmusi (https://www.twitch.tv/avmusia). Turniej skomentują Karol "Alban" Pakosz i Wojtek "Hiena" Lutostański.

Partnerem tytularnym turnieju MS. VALORANT oraz fundatorem puli nagród jest BLIK, który od dwóch lat wspiera polski esport. Ponadto BLIK zadba także o nagrody w strefach free to play. Każdy uczestnik festiwalu Winter Meet at Rift będzie mógł spróbować swoich sił w mini turniejach w takie gry jak League of Legends, VALORANT, Teamfight Tactics oraz Wild Rift. Najlepsi wygrają gotówkę, która zostanie od razu wypłacona BLIKIEM na telefon. Łączna pula nagród w strefach free to play to aż 20 000 PLN. Turnieje w nich będą rozgrywane przez cały czas trwania eventu, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

Na uczestników festiwalu Meet at Rift oprócz wspomnianych wyżej atrakcji czekać będzie wiele więcej aktywności. W sobotę zaplanowany jest mecz gwiazd All'd star, konkurs cosplay oraz gala GG Awards, na której poznamy laureatów ośmiu kategorii. Harmonogram dwudniowej imprezy przedstawia się następująco:

Ponadto podczas festiwalu cały czas będzie działać strefa meet & greet, w której będzie można spotkać topowych influencerów kojarzonych z grami Riot Games. Zrobić pamiątkowe zdjęcie i zbić piątkę będzie można między innymi z Nervarienem, Kubonem, Arquelem, Rybsonem i wieloma innymi.

Źródło: informacja prasowa