Długi czas oczekiwania

Sezon drugi wśród fanów Call of Duty: Warzone oraz Call of Duty: Modern Warfare II wyczekiwany był już od dawna. Będzie on wszak pierwszą szansą do zaimplementowania zmian, o których zarówno fani serii, jak i twórcy mówili w ostatnich tygodniach. Choć początkowo zakładano, że drugi epizod rozpocznie się wraz z początkiem lutego, gracze musieli uzbroić się w cierpliwość, bo data przesunięta została o dwa tygodnie.

Ten czas dał jednak deweloperom szansę do przygotowania jeszcze większej liczby zmian oraz usprawnień. I choć na przestrzeni stycznia informowali już oni o pierwszych nowościach, jakie wprowadzić ma sezon drugi, czyli m.in. trybie rankingowym w Call of Duty: Modern Warfare II oraz nowej mapie do trybu Resurgence w Call of Duty: Warzone 2.0, to dopiero teraz pojawił się wpis na blogu prezentujący szczegóły wydarzenia.

Finalnie wiemy więcej

W przypadku Warzone 2.0 twórcy wprowadzą wiele modyfikacji, które będą miały na celu polepszenie jakości rozgrywki. Mowa tu m.in. o powrocie gułagu w formacie jeden na jednego, znanego z poprzedniej części batte royale. Pojawią się też zmiany dotyczące stacji zaopatrzeniowych, płyt pancerza, Twierdz oraz poruszania się. Deweloperzy całkowicie zrewolucjonizują także system zbierania sprzętu, wycofując tym samym plecaki. Co więcej, do Warzone 2.0 zawita wspomniana już wcześniej nowa mapa, Ashika Island, a wraz z nią tryb Resurgence, w którym dostępne będą odświeżone misje, event specjalny, a także drony działające podobnie jak balony w Warzone: Caldera.

Z kolei drugi sezon w Call of Duty: Modern Warfare II oprócz trybu rankingowego przyniesie także kilka innych trybów, m.in. hardcore, gun game czy zainfekowany. Ponadto do gry wprowadzone zostaną cztery mapy, w tym Valderas Museum, które dostępne było podczas bety, lecz przed oficjalną premierą zostało wycięte z zawartości.

Globalne zmiany, czyli takie, które dotyczyć będą zarówno Warzone 2.0, jak i Modern Warfare II, to nowe skórki, bronie czy pojazdy. Dodatkowo zwiększony zostanie maksymalny poziom konta z 250 do 500. Mimo wielu nowych informacji twórcy nadal nie powiedzieli nic o potencjalnym balansie karabinów, na który czekają szczególnie fani Warzone 2.0.