Team Vitality Team Vitality 1 : 2 Liquid Logo Team Liquid
Overpass 17:19 | Nuke 16:7 |  Mirage 12:16

Mecz rozpoczął się od Overpassa, którego wybrali zawodnicy Teamu Liquid. Przedstawiciele amerykańskiej organizacji jednak nie zaczęli swojej przygody w ćwierćfinale IEM Katowice z dobrej strony. Ba, zaczęli z absolutnie fatalnej, bowiem Pszczoły weszły z wysokiego C w starcie, notując dwanaście wygranych potyczek z rzędu. Liquid co prawda udało się jeszcze odbić dwie rundy, jednak to było na tyle przed zmianą stron. Po przejściu do defensywy zespół Mareksa "YEKINDARA" Gaļinskisa zaczął wracać do spotkania, lecz z nożem na gardle. Ekipa Łotysza przystawiona do muru punktowała raz po raz i finalnie zdołała doprowadzić do dogrywki, po niesamowitym comebacku. Do rozstrzygnięcia pierwszej bójki wystarczyła jedna dogrywka, w której Liquid domknęło znakomity powrót i zdobyło punkt meczowy.

Następnie przenieśliśmy się na Nuke'a, na którego zdecydowali się gracze Vitality. Formacja Mathieu "ZywOo" Thibauta ponownie zaliczyła bardzo dobry start w pojedynku, zdobywając sześć punktów z rzędu zaraz po przegranej pistoletówce. Liquid natomiast znów zaczęło odrabiać straty i sytuacja tym razem nie wyglądała tak tragicznie, jak w przypadku poprzedniej planszy, ale Pszczoły przed zmianą strony prowadziły trzema punktami. Tym razem w kolejnych rundach przedstawiciele francuskiej organizacji rozwijali swoją przewagę i zbliżali się do zakończenia pojedynku i wyrównania bilansu mapowego. Ostatecznie pozwolili przeciwnikom na zdobycie tylko jednego oczka.

Decydującą mapą był Mirage. Pierwsze punkty padły lupem Liquid, ale Vitality nie pozostało dłużne i szybko odpowiedziało. Niemniej nieco lepiej w trakcie pierwszej połowy prezentowali się YEKINDAR i jego kompani. Ci bardzo dobrze czytali rywali ze swoimi zagraniami, czego efektem były skuteczne natarcia. Gracze amerykańskiej organizacji znakomicie radzili sobie w ataku, dzięki czemu przed zmianą stron zdobyli dziewięć punktów. Po odwróceniu ról Pszczoły starały się jeszcze dogonić swoich przeciwników i to się nawet udawało, jednak w pewnej chwili brakowało już po prostu rund. Dodatkowo sama końcówka ostatniej mapy to już znacznie lepsza dyspozycja Liquid, które finalnie wygrało i awansowało do półfinałów IEM Katowice.


To wszystko na dziś, jutro wracamy z półfinałami. Po więcej informacji dotyczących Intel Extreme Masters 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

IEM Intel Extreme Masters