Pięciomapowa batalia w drugim ćwierćfinale IEM

Serral już w trakcie fazy grupowej nie był nieomylny i z grupy C wydostał się z drugiego miejsca, notując aż dwie porażki. Nie było to dobrym zwiastunem przed jego grą w play-offach, zwłaszcza że przyszło mu się zmierzyć z RagnaroKiem. Koreańczyk zajął pierwszą lokatę w grupie A i prezentował wysoki poziom. Niemniej w samym zestawieniu z Finem był underdogiem.

Spotkanie rozpoczęło się wygraną pierwszej mapy przez dotychczasowego mistrza. Azjatycki Zerg jednak nie dał się wybić z rytmu i zgarnął na swoje konto dwie kolejne potyczki, zdobywając tym samym punkt meczowy. Sotali udało się jeszcze odpowiedzieć i wyrównać stan rozgrywki, dlatego też, aby rozstrzygnąć tę batalię potrzebna była piąta mapa. Tam mimo prowadzenia Europejczyka nie potrafił on ostatecznie zakończyć starcia. RagnaroK to wykorzystał i domknął mecz, eliminując tym samym zeszłorocznego triumfatora IEM Katowice.

W grze pozostał jeszcze tylko jeden reprezentant Starego Kontynentu. Jest nim wicemistrz ostatniej edycji IEM Katowice – Riccardo "Reynor" Romiti. Ten rozgrywa właśnie swoje spotkanie przeciwko Li "Oliveirze" Peinanowi.

Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru: