Niepewne wygrane faworytów

Wczoraj mogliśmy śledzić kolejne starcia w ramach zimowego splitu League of Legends EMEA Championship, i tym razem padło na grupę B. Gracze MAD Lions w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z Astralis. Można było zatem spodziewać się jednostronnej gry i pierwsza odsłona serii rzeczywiście taka była. Idąc dalej, eksperci stwierdzili, że kompozycja MAD na drugiej mapie jest znacznie lepsza, aczkolwiek spore zawirowania sprawiły, że ostatecznie to AST wyszło z niej górą. Najbardziej wyrównana była decydująca gra, jednak w niej Lwy nie zawodziły w kluczowych momentach, dzięki czemu sięgnęły po triumf.

Drugi mecz na papierze wyglądał na bardziej wyrównany i na dwóch pierwszych mapach rzeczywiście byliśmy świadkami niezłych emocji. Najpierw po wygraną sięgnęło G2 Esports, a potem zrewanżował się Team BDS. Natomiast trzecia mapa była jak dotąd największym stompem w fazie grupowej. Rasmus "Caps" Winther i spółka zmiażdżyli rywali, zabezpieczając triumf w całej serii.

Tak prezentują się wyniki wczorajszych spotkań LEC:

12 lutego
18:00 MAD Lions 2:1 Astralis BO3
21:00 G2 Esports 2:1 Team BDS BO3

KOI z Trymbim powalczy o awans

Dziś z kolei czeka nas ostatni dzień rozgrywek bieżącej kolejki LEC, a w nim zobaczymy mecze o awans do play-offów z pierwszego miejsca. Na początek Team Vitality podejmie KOI z Adrianem "Trymbim" Trybusem na czele. Formacja Polaka przedwczoraj w końcu pokazała to, na co ją stać, wygrywając 2-0 z SK Gaming. Pszczoły zaś musiały się trochę namęczyć w starciu z Teamem Heretics, które skończyło się wynikiem 2-1. Patrząc więc zarówno na formę z fazy grupowej, jak i ostatnich dni, ciężko będzie tutaj wskazać faworyta. Podobnie będzie też w drugim dzisiejszym spotkaniu, MAD Lions kontra G2 Esports. Oba zespoły wczoraj wygrały swoje spotkania, ale styl pozostawił trochę do życzenia.

Terminarz dzisiejszych meczów LEC:

13 lutego
18:00 Team Vitality Team Vitality vs KOI logo KOI BO3
21:00 MAD Lions vs G2 Esports BO3

Wszystkie kolejne mecze będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat zimowego splitu LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru: