Do akcji zaproszone zostały wszystkie regionalne ligi europejskie skupione wokół esportowego League of Legends, a jej zwieńczeniem ma być charytatywny show match z udziałem drużyn, składających się z zawodników partycypujących organizacji. Na ten moment swój udział zadeklarowały ligi: turecka (TCL), polska (Ultraliga), portugalska (LPLOL), nordycka (NLC), włoska (PG Nationals), niemiecka (Prime League) i krajów beneluxu (Elite Series).

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii nastąpiło na dzień przed początkiem czwartej kolejki Ultraligi. Z uwagi na to, że w naszej lidze na co dzień występują zawodnicy narodowości tureckiej zdecydowaliśmy się na przełożenie rozgrywek. Widząc jednak ogrom tragedii, doszliśmy do wniosku, że chcemy i możemy zrobić coś więcej. Tak narodził się pomysł na akcję, której celem jest wsparcie zbiórki UNICEF na rzecz dzieci z tamtego regionu. Pomysłem udało nam się zainteresować także inne regionalne ligi skupione wokół LoL-a i inicjatywa szybko przybrała charakter międzynarodowy – powiedział Adam Mikołajczyk, Project Manager Ultraligi.

Show match zostanie rozegrany w środę 22 lutego o godzinie 16:00 i będzie transmitowany na Twitchu na kanałach poszczególnych lig. Transmisję z polskim komentarzem będzie można oglądać na kanałach Polsat Games. Mecz BO1 charakteryzować będzie tryb Blind Pick, co powinno zagwarantować dużą dawkę emocji. Będzie to też wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć zawodników na co dzień grających w innych ligach regionalnych. W nadchodzącym tygodniu na kanałach social media Ultraligi sukcesywnie będziemy informowali o graczach, którzy sformują dwie drużyny reprezentantów lig europejskich.

Każda liga biorąca udział w akcji zadba o odpowiednią promocję zbiórki oraz wspomnianego wydarzenia. Wsparcie możliwe jest jednak już teraz.

Link do zbiórki UNICEF: https://bit.ly/3XCqN6a

Źródło: informacja prasowa