szejn i tudsoN bez sukcesu

Na czas eliminacji do RMR-a tudsoN i szejn przywdziali barwy emirackiej organizacji Divine Vendetta, zaś ich partnerami zostali Saad "PokemoN" Ahmed, Stefan "Lacore" Paunović oraz Ahmed "Ejram" Hayder. Tak sformowany skład z łatwością przebrnął przez etap otwarty, nawet go wygrywając, wydawało się więc, że przy odrobinie szczęścia nasi rodacy mogą realnie zawalczyć o wyjazd do Mongolii. Tym bardziej że etap zamknięty zaczął się dla DV naprawdę udanie, bo międzynarodowa ekipa wygrała swój mecz z DNMK Esports. Co prawda walkowerem, ale fakt pozostaje faktem – Tudev, Światły i spółka znaleźli się krok bliżej celu, od którego w tamtym momencie dzieliły ich dwa zwycięstwa. I wtedy zaczęły się schody.

W kolejnym spotkaniu Divine Vendetta uznało bowiem po dogrywce wyższość Invictus Gaming, spadając tym samym do drabinki przegranych. Sam zespół Polaków znów był górą, aczkolwiek warto wspomnieć, że z powodu problemów sprzętowych jego rywal, Bravado Gaming, musiał oddać drugą mapę walkowerem. Dzięki temu w przedostatniej rundzie DV natrafiło na Ooredoo Thunders i w przypadku zwycięstwa zawalczyłoby z Twisted Minds o awans na RMR-a. Problem w tym, że tudsoN, szejn i spółka znowu poznali smak porażki. Po przegranych 10:16 na Overpassie oraz 14:16 na Inferno marzenia o udziale w mongolskim lanie przed BLAST.tv Paris Major 2023 prysły bezpowrotnie.

Na ten moment na liście uczestników azjatyckiego RMR-a znajdują się IHC Esports, Eruption, Grayhound Gaming, VERTEX Esports Club, Rare Atom, TYLOO oraz Invictus Gaming, zaś o ostatni slot walkę stoczą Ooredoo Thunders oraz Twisted Minds. Sam turniej odbędzie się w stolicy Mongolii, Ułan Bator, między 6 a 9 kwietnia.