pr1me (KDA: 15/8/19)

Wśród toplanerów wyróżniało się kilku zawodników. Sebastian "Color" Czyżyk rozegrał bardzo dobre gry Sionem i Olafem, a i Gangplankiem nie odstawał. Jarosław "PolskiKoz" Marchewka zmiażdżył Iron Wolves swoją Fiorą. Z kolei Alexandre "Hiro" El Hodebey zaliczył solidne występy Sionem w wygranych grach Szat Bobra.

Natomiast zdecydowałem się wskazać na najbardziej chwalonego Mustafę "pr1me'a" Biliciego, który po raz kolejny pokazał się w Ultralidze ze znakomitej strony. W pierwszym meczu Grypciocraft Esports zmierzył się z Maturalnymi Forsaken. Tam Turek nie grał pierwszych skrzypiec, choć uzyskał przewagę nad przeciwnikiem na linii. Popis w jego wykonaniu zobaczyliśmy zaś w starciu GRP z AliorBank Teamem. Bilici grający Irelią wygrywał pojedynki z rywalami, a w walkach drużynowych zadawał olbrzymie obrażenia, kończąc grę z aż jedenastoma zabójstwami. Na koniec szóstej kolejki pr1me zagrał Camille przeciwko Komil & Friends, a jego formacja wyszła na spore prowadzenie właśnie po akcjach na górnej alei.

Savero (KDA: 15/8/32)

Szaty Bobra podczas szóstej kolejki Ultraligi zagrały same wyrównane spotkania z dużą liczbą błędów, a i tak wygrały wszystkie trzy. Głównym bohaterem tej formacji był Jiří "Savero" Odehnal. W pierwszym spotkaniu z Illuminar Gaming Czech zagrał Jarvanem IV i z początku szło mu słabo, aczkolwiek rozkręcił się w późniejszej fazie gry. Natomiast w najlepszej dyspozycji zobaczyliśmy go w spotkaniach z Teamem ESCA Gaming i Maturalnymi Forsaken. W tych dwukrotnie wybrał Vi, którą radził sobie fenomenalnie. Z ESCĄ przy stanie 5:6 w eliminacjach Savero miał ich pięć na swoim koncie, a następnie skutecznie wystawiał je swoim kolegom z drużyny. Podobnie to wyglądało w starciu z MFSK, gdy Odehnal miał trzy zabójstwa przy wyniku 4:5, a potem znów raz po raz wyłapywał rywali, zaś reszta Szat Bobra ich dobijała.

Warto też pochwalić dżunglerów niżej klasyfikowanych w tabeli ekip. Jakub "Uciu" Górniak poprowadził Maokaiem i Rumble'em Team ESCA Gaming do wygranych w meczach z Komil & Friends oraz Iron Wolves, a Krystian "Krysia" Dobrzański dwa razy pokazał się bardzo dobrze Wukongiem. Solidne spotkania zaliczyli również Marcin "behave" Pawlak z Grypciocraft Esports i Dušan "Ryuzaki" Petković z Zero Tenacity.

SlowQ (KDA: 27/8/26)

W Z10 natomiast z najlepszej strony pokazał się Seo "SlowQ" Ye-bit. Koreańczyk wręcz miejscami bawił się z przeciwnikami, zadając ogromne obrażenia i wykręcając niesamowite statystyki. W meczu z Iron Wolves zobaczyliśmy go grającego Annie, którą po 12. minucie raz po raz wysadzał oponentów samemu ani razu nie upadając. Podobnie wyglądała jego gra Jayce'em przeciwko Komil & Friends, choć zaczęła się dla niego źle. Z czasem jednak zaczął wykonywać świetną robotę i później w prawie każdej walce drużynowej zgarniał dwa zabójstwa. Za to Sionem w grze z exeed był bardzo wytrzymały, ale potrafił też zadawać spore obrażenia, idąc po trzeci triumf Zero Tenacity podczas szóstej kolejki Ultraligi.

Z pozostałych środkowych z bardzo dobrej strony pokazali się też w pojedynczych grach: Michał "Roison" Dubiel z Szat Bobra jako Ziggs, Krzysztof "Frygo" Chibowski z Grypciocraftu Esports jako Viego, Kacper "Modliszka" Szelong z Teamu ESCA Gaming jako Tristana, Adrian "Mrozku" Skonieczny z Illuminar Gaming jako Akali, a także będący nowym nabytkiem exeed Berşan "WaenA" Aydın jako Sylas.

Lothen (KDA: 16/7/21)

Wśród strzelców z najlepsze występy zanotowali ci sami zawodnicy, których ostatnimi czasy możemy oglądać w naprawdę doskonałej formie. Chodzi oczywiście o Oha "Noaha" Hyeon-taeka, Hasana "Neramina" Samarsına oraz Berkanta "Avrę" Ilhana. Pierwsza dwójka ma za sobą szalone gry, natomiast Niemiec z Grypciocraftu grał najspokojniej, dokładając cegiełki do triumfów swojej formacji.

Jednak ja postanowiłem wyróżnić Dawida "Lothena" Błaszczyka, gdyż poprowadził on Illuminar Gaming do dwóch bardzo ważnych wygranych. Najpierw dobrze spisał się jako Ashe w meczu z Iron Wolves, rzucające skuteczne strzały. Natomiast główną rolę Polak odegrał w starciu IHG z AliorBank Teamem. W nim zadawał ogromne obrażenia Varusem, świetnie pozycjonując się w walkach drużynowych. Wcześniej zagrał tym strzelcem również w starciu z Szatami Bobra, aczkolwiek wtedy trochę zabrakło do wygranej.

ShawiKatami (KDA: 3/7/32)

Wybór najlepszego wspierającego kolejki również nie należał do najprostszych. Każdy miał gorsze i lepsze występy, niemniej ja postanowiłem wskazać Mehmeta "ShawiKatamiego" Efe. Turek cały czas prezentuje solidny poziom, a podczas minionego tygodnia w końcu znów pokazał swojego Alistara, którym błyszczy. Stało się to w meczu z Grypciocraftu Esports z Komil & Friends. Podczas niego od samego początku zaliczał znakomite zejścia na inne aleje, które kończyły się eliminacjami dla jego drużyny, zaś później skutecznie inicjował w walkach drużynowych. Wcześniej ShawiKatami zagrał bardzo dobre spotkanie Ashe przeciwko Maturalnym Forsaken oraz niezłe Nautilusem z AliorBank Teamem.

Z pozostałych wspierających warto pochwalić Jeonga "Kabbiego" Sang-hyeona za genialny występ Renatą Glasc oraz Kacpra "Czypsego" Zaparuchę, który ma za sobą pokaz siły Braumem oraz Ashe.

Wszystkie mecze Ultraligi będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się o godzinie 16:40, natomiast pierwszy mecz wystartuje dwadzieścia minut później. Po więcej informacji dotyczących dziewiątego sezonu Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej: