Fnatic najlepsze w Brazylii

Fnatic przed startem sezonu 2023 wzmocniło swój skład, angażując Leo "Leo" Jannessona z Guild Esports oraz Timofeya "Chronicle'a" Khromova z M3 Champions. Przy ich wsparciu pomarańczowo-czarni z przytupem przechodzili przez kolejne etapy zmagań w ramach LOCK//IN, odprawiając z kwitkiem wcale nie tak łatwych rywali. Wyższość podopiecznych brytyjskiej organizacji uznawały takie ekipy, jak Sentinels, FURIA, 100 Thieves czy też Natus Vincere. Co więcej, wszystkie te składy przegrywały z Fnatic do zera, nie urywając późniejszym mistrzom nawet mapy.

Opór zawodnikom Jacoba "miniego" Harrisa stawili dopiero obecnie panujący mistrzowie świata z LOUD, z którymi przedstawiciele europejskiej drużyny zmierzyli się w wielkim finale. Ale nie stało się tak od razu, bo to pomarańczowo-czarni zaczęli lepiej decydującą potyczkę, zgarniając zarówno Ascenta, jak i Fracture. Potem jednak zaczęły się schody, bo to Brazylijczycy okazali się lepsi na Splicie oraz Lotus, przez co o wszystkim przesądzić miała piąta mapa – Icebox. Tam gra także była niezwykle wyrównana i dopiero po dogrywce zakończonej wynikiem 14:12 zawodnicy Fnatic mogli wznieść trofeum dla zwycięzców turnieju LOCK//IN. A przy okazji zdobyli oni dla Europy dodatkowy slot na VALORANT Masters 2023.

Końcowa klasyfikacja VALORANT Champions Tour 2023: LOCK//IN:

1. Fnatic 100 000 $
2. LOUD 60 000 $
3-4. DRX, Natus Vincere 40 000 $
5-8. 100 Thieves, Leviatán, NRG, Talon Esports 25 000 $
9-16. Cloud9, Evil Geniuses, FURIA, FUT Esports, Giants, Karmine Corp, Team Secret, Team Vitality 10 000 $
17-32. BBL Esports, DetonatioN FocusMe, Edward Gaming, FPX, Gen.G Esports, Global Esports, KOI, MIBR, KRÜ Esports, Paper Rex, Rex Regum Qeon, Sentinels, T1, Team Heretics, Team Liquid, ZETA DIVISION 5 000 $