Do pierwszego splitu VALORANT Challengers East: Surge pod szyldem Riot Games i Polskiej Ligi Esportowej zaproszonych zostało 10 najlepszych formacji Europy Środkowo-Wschodniej. Te rozegrały 100 meczów, a kulminacją był finał rozgrywek, który odbył się w niedzielę 12 marca. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęło Acend, które w decydującym spotkaniu pokonało Enterprise Esports 3:0.

Na początku sezonu trochę eksperymentowaliśmy. Szukaliśmy rozwiązań i optymalnych ustawień drużynowych, aby wykreować własny styl. Poświęciliśmy wiele godzin, ciężko pracowaliśmy drużynowo przez ten split i wiedzieliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do finału. Pokazaliśmy naszą wartość i cieszę się, że udało nam się zwyciężyć – powiedział po finale reprezentant mistrzowskiej formacji, Kamil "baddyG" Graniczka.

1. Acend 7 500 €
2. Enterprise Esports 4 500 €
3. Anonymo Esports 2 000 €
4. Cyber Wolves Esports 1 500 €
5. Rapid Ninjas 1 200 €

Za nami sezon pełen wyzwań, ale również dużych osiągnięć. Duży wkład pracy zaowocował dużym przebiciem wszelkich dotychczasowych liczb, które widzieliśmy do tej pory w rozgrywkach VALORANT w regionie. Premierowa edycja Challengers East: Surge 2023 wygenerowała ponad 1,7 miliona wyświetleń i niemalże 3 miliony zasięgu w mediach społecznościowych. Traktujemy to jako fundament pod dalszy rozwój. Następny sezon zapowiada się na jeszcze gorętszy – powiedział Lead Manager Challengers East: Surge, Krystian Terpiński.

Drugi split rozpocznie się już 1 kwietnia. Tam oprócz nagród pieniężnych do wygrania będzie również miejsce w turnieju Ascension, który wyłoni kolejną ekipę partnerskiej ligi VALORANT Champions Tour EMEA.

Źródło: informacja prasowa