Faza pucharowa LFL bez Vitality.Bee i BK ROG

Przed startem ostatniej kolejki jedynie Izi Dream straciło wcześniej szanse na ewentualny awans. Dziewięć pozostałych ekip wciąż walczyło. W wielu z nich grają zresztą nasi rodacy. Niestety, w związku z tym, że już m.in. LDLC OL oraz Team GO szybciej zapewniły sobie bilet do kolejnego etapu, było wiadome, że choć jeden zespół z polskim akcentem w składzie nie pojawi się dalej.

I pierwszym z nich było Vitality.Bee. Drużyna, w której szeregach grają Jakub "Jactroll" Skurzyński, Kacper "Daglas" Dagiel oraz Mateusz "Czajek" Czajka, po dzisiejszej porażce z Aegis oficjalnie pożegnała się z szansami na przejście dalej. Jak się później okazało, los akademii Pszczół podzieliła jeszcze formacja Pawła "Czekolada" Szczepanika – BK ROG Esports. Ta była na trzymeczowym paśmie zwycięstw, lecz w ostatnim starciu była zmuszona uznać wyższość Solary.

Drużyny Raxxa, Shlatana i Agresivoo grają dalej

Żeby jednak nie brzmiało to bardzo negatywnie, to w grze nie tylko o mistrzostwo LFL-a, ale też i o pojawienie się na EMEA Masters nadal pozostaje wielu Polaków. Swoje miejsce w play-offach francuskich rywalizacji jako pierwsi zaklepali sobie przedstawiciele GameWard, w którym występuje Oskar "Raxxo" Bazydło. Ci, mimo dzisiejszej porażki z IZI i tak finalnie wylądowali w kolejnym etapie. Przepustkę do następnej fazy zmagań zgarnęli również Dawid "Melonik" Ślęczka oraz Lucjan "Shlatan" Ahmad z Solary. SLY na sam koniec dnia pokonało właśnie BKR, tym samym pomagając Team BDS Academy w awansie. Tobiasz "Agresivoo" Ciba i spółka bowiem chwilę wcześniej nie poradzili sobie w pojedynku z liderami stawki, więc musieli liczyć na triumf Ahmada i jego kompanów.

Tak prezentuje się końcowa tabela fazy zasadniczej LFL 2023 Spring:

# Drużyna M W P % wygranych
  1. LDLC OL 18 12 6 67%
  2. Aegis 18 11 7 61%
  2. Team GO 18 11 7 61%
  4. GameWard 18 10 8 56%
  4. Solary 18 10 8 56%
  6. Team BDS Team BDS Academy 18 9 9 50%
  6. Vitality.Bee 18 9 9 50%
  8. BK ROG Esports 18 8 10 44%
  9. Karmine Corp 18 7 11 39%
  10. Izi Dream 18 3 15 17%

W LFL-u dostępne są trzy bilety na EMEA Masters – dwa do głównej fazy i jeden do play-inów. Walka o nie rozpocznie się już w przyszłą środę. Transmisję z tych spotkań będzie można oglądać na francuskojęzycznym kanale Twitch.