AGO Esports

AGO Esports

Obecny skład

Tomasz "tomiko" Uroda
Martin "maaryy" Nakonieczny
Wojciech "darchevile" Klęba
Karol "Enzo” Lasota
Mateusz "asran" Niewiatowski

PRZYSZLI ODESZLI
Tomasz "tomiko" Uroda los kogutos los kogutos Damian „Furlan” Kisłowski
Martin "maaryy" Nakonieczny los kogutos los kogutos Grzegorz "jedqr" Jędras AGO Esports AGO (ławka)
Wojciech "darchevile" Klęba los kogutos los kogutos
Karol "Enzo” Lasota los kogutos los kogutos
Mateusz "asran" Niewiatowski los kogutos los kogutos

Przełom lutego i marca to w AGO Esports okres wielkich zmian. W krótkim odstępie czasu organizację opuściło aż czterech członków dotychczasowego składu CS:GO, jasne było więc, że Jastrzębie czeka rewolucja. Tym bardziej że do przetasowań doszło również w strukturach zarządzających AGO. Jakby tego było mało, poza formacją znalazł się ktoś, kogo bez wątpienia można uznać za jej symbol. Damian "Furlan" Kisłowski, bo o nim tu mowa, z ekipą związany był od początku jej istnienia i długo wydawało się, że jest on nienaruszalny. Ale i na niego przyszła pora.

Z kolei AGO postawiło na nowe otwarcie. Zgodnie z pojawiającymi się od dawna plotkami pod skrzydła Jastrzębi trafił zespół znany wcześniej jako los kogutos. – Widać w chłopakach ogrom motywacji do pracy i głód sukcesów – co nas wszystkich ogromnie cieszy! Aktualnie naszym priorytetem jest zapewnienie drużynie optymalnych warunków do rozwoju. Głęboko wierzę, że z naszą wiedzą i ich determinacją jako drużyna, chłopaki są w stanie wspiąć się jeszcze kilka poziomów wyżej, a już nie raz pokazywali, że drzemie w nich duży potencjał – zapewnił nowy wiceprezes AGO, Arek Madeński.

Creative AVEZ

Creative AVEZ

Obecny skład

Tomasz "tomi81k" Pakuza
Adam "Br3jker" Dutkowski
Aleks "Axm" Maciaszek
Mateusz "atm" Kaczmarek
Marcin "smile" Kozyra
Michał "Niels" Wiśniewski (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Tomasz "tomi81k" Pakuza AVEZ Squids AVEZ Squids Miłosz "smooho" Tołoczko
Adam "Br3jker" Dutkowski AVEZ Squids AVEZ Squids Bartłomiej "Masi" Łacheta
Aleks "Axm" Maciaszek AVEZ Squids AVEZ Squids Kacper "pako" Maziarz
Mateusz "atm" Kaczmarek AVEZ Squids AVEZ Squids Mikołaj "CinkolEK" Boroń
Marcin "smile" Kozyra AVEZ Squids AVEZ Squids Aleksander "Dimitryyyyy" Chreptowicz
Michał "Niels" Wiśniewski (trener) AVEZ Squids AVEZ Squids Michał "KhanCzesio" Piotrowski (trener)

 Czy jest to skład na 2023 rok? Na tę chwilę bacznie będziemy go obserwować i decyzję podejmiemy po obecnym sezonie SCL Challenger i ESEA Main – w ten sposób na początku sezonu 2023 Creative AVEZ powitało swój nowy zespół. Znaleźli się w nim zawodnicy, którzy w większości wcześniej występowali w akademii, AVEZ Squids. Obiecujące wyniki sprawiły jednak, że organizacja zdecydowała się zaufać młodzieży i dać jej szansę na to, by ta zaprezentowała się na wyższym niż dotychczas poziomie. Efekty? Jak to ostatnio w przypadku AVEZ bywa, nie najlepsze.

Podopieczni Michała "KhanaCzesia" Piotrowskiego w SCL wygrali 2 na 8, a w ESEA wygrali 7 na 14 spotkań. Trudno więc być zaskoczonym, że jeszcze przed startem nowego sezonu Polskiej Ligi Esportowej podziękowano całej drużynie, a w jej miejsce zatrudniono... dotychczasowy skład AVEZ Squids. – Dawno mnie tu nie było, ale wracamy. Od dzisiaj stajemy się głównym składem Creative AVEZ i to my zagramy w Polskiej Lidze Esportowej. Dzięki za zaufanie i mam nadzieję, że zaskoczymy, życzcie powodzenia, bo na pewno się przyda i kibicujcie – przyznał jeden z zawodników, Marcin "smile" Kozyra.

FurryFury Ungentium

FurryFury Ungentium

Obecny skład

Paweł "pawkoem" Mitura
Michał "Mride" Idzikowski
Jan "cej0t" Dyl
Igor "ewrzyn" Olszewski
Miłosz "sh3nanigan" Klimczak

PRZYSZLI ODESZLI
Paweł "pawkoem" Mitura Maciej „Luz” Bugaj (trener)
Michał "Mride" Idzikowski
Jan "cej0t" Dyl
Igor "ewrzyn" Olszewski
Miłosz "sh3nanigan" Klimczak

W lutym FurryFury Ungentium dołączyło do grona organizacji, które początek roku postanowiły wykorzystać, by dokonać kadrowych przetasowań. I także w tym wypadku postawiono na rewolucję, bo organizacja pożegnała całą drużynę. I to mimo faktu, że ta kilka tygodni wcześniej zdobyła wicemistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej. Tak więc odeszli zawodnicy, długo jednak niepewna była przyszłość dotychczasowego trenera, Macieja "Luza" Bugaja. Ostatecznie jednak i on zrzucił z siebie fioletowo-czarne barwy, w których stawiał pierwsze w karierze szkoleniowej kroki.

Jeżeli chodzi o następców, to w tym wypadku postawiono na graczy mniej doświadczonych, którzy jeszcze do niedawna związani byli z ThunderFlash. Ba, z organizacją tą wygrali nawet Leo Gaming Cup, a dzień później oficjalnie odeszli. Co ważne, w ekipie nie brakuje ciekawych nazwisk. Są to m.in. 16-letnia gwiazda Creative AVEZ, Jan "cej0t" Dyl, czy też Miłosz "sh3nanigan" Klimczak, w którego CV znajdziemy Izako Boars oraz AGO Esports. Młodzi zawodnicy już wcześniej potrafili osiągać ciekawe wyniki, na papierze ruch Ungentium nie wygląda więc wcale tak zaskakująco.

HONORIS

HONORIS

Obecny skład


PRZYSZLI ODESZLI
Wiktor „TaZ” Wojtas koniec kariery
Kamil „reiko” Cegiełko
Dawid "SaMey" Stańczak
Kamil "Sobol" Sobolewski
Dawid "lunAtic" Cieślak
Filip "NEO" Kubski
Vincent "VinS" Jozefiak (trener)

HONORIS na scenie CS:GO pojawiło się w 2020 roku jako projekt dwóch legend sceny CS-a – Filipa "NEO" Kubskiego i Wiktora "TaZa" Wojtasa. Przez kolejne trzy lata formacja radziła sobie ze zmiennym szczęściem, zaliczając zarówno wzloty, jak i upadki. W pewnym momencie ekipa sięgnęła nawet po triumf w ESL Mistrzostwach Polski, aczkolwiek po wygranej walkowerem. Prawdziwym przełom miał nastąpić w sezonie 2023, do którego HNRS przystąpiło z nowym prowadzącym, doświadczonym Dawidem "lunAtikiem" Cieślakiem. I naprawdę wyglądało to dobrze, aż wtedy...

W obliczu braku wystarczających środków finansowych na kolejne lata wspólnie zdecydowaliśmy o zakończeniu działalności HONORIS w dotychczasowej formule. Tak jak trzy lata temu połączyła nas chęć wspólnego działania i zbudowania czegoś od zera, tak teraz chcemy zakończyć naszą współpracę w ramach HONORIS – przyznał pod koniec marca TaZ. Jakby tego było mało, mistrz świata z 2014 roku krótki później ogłosił definitywne zakończenie profesjonalnej kariery, która trwała przez około dwadzieścia lat, a której efektem były m.in. narodziny Złotej Piątki.

Illuminar Gaming

Illuminar Gaming

Obecny skład

Piotr "morelz" Taterka
Mateusz "TOAO" Zawistowski
Bartosz "bnox" Niebisz

PRZYSZLI ODESZLI
Bartłomiej "masked" Trybuła
Błażej "zaNNN" Bączkowski

Na początku roku po testach, w których udział brali m.in. Janusz "Snax" Pogorzelski i Mikołaj "mouz" Karolewski, poznaliśmy wreszcie kształt składu Illuminar Gaming. Ten zasilili znany z MAD DOG'S PACT Bartosz "bnox" Niebisz oraz Błażej "zaNNN" Bączkowski, który ledwie kilka miesięcy wcześniej rozwiązał swój kontrakt z organizacją. Wydawało się jednak, że w tym szaleństwie jest metoda, bo Illuminar zaczęło sezon 2023 od naprawdę obiecujących wyników i dostało się nawet do zamkniętych eliminacji do Regional Major Ranking. Ale potem przyszło załamanie formy.

– Żadnych roszad, z tego, co mi wiadomo, już nie będzie. Chociaż różnie to bywa na polskiej scenie – zapewniał w rozmowie z naszym serwisem zapewniał wspomniany bnox. I zaledwie kilka dni później organizacja potwierdziła, iż poza składem znaleźli się zaNNN oraz najstarszy stażem Bartłomiej "masked" Trybuła. Na ten moment nie poznaliśmy jeszcze ich następców, ale w mediach społecznościowych przewijają się już nazwiska takich graczy, jak związany wcześniej z FurryFury Ungentium Wojciech "Prism" Zięba, grający dotychczas w Anonymo Esports Patryk "Demho" Tomaszewski oraz znany z x-komu AGO Brajan "dgl" Lemecha.

NAVI Javelins

Natus Vincere

Obecny skład

Angelika "Angelka" Kozłowska
Hania "Hanka" Pudlis
Wiktoria "vicu" Janicka
Karolina "Liina" Kasprzyk
Martyna "LETi" Owsik
Adrian "AlcesT" Chyziak (trener)

PRZYSZŁY ODESZŁY
Martyna "LETi" Owsik Danuta "Danuu" Grajkowska

W lutym Polki z NAVI Javelins odniosły kolejny sukces. Na własnym terenie podczas ESL Impact Katowice 2023 zdobyły wszak wicemistrzostwo, ustępując jedynie dominatorkom z Nigma Galaxy. Wydawało się, że to całkiem niezła zapowiedź przed nadchodzącym trzecim sezonem ESL Impact League. Niemniej krótko po zakończeniu katowickiej imprezy okazało się, iż w zespole dojdzie do pierwszej od momentu angażu w ukraińskiej organizacji roszady. – Jestem wolną zawodniczką i szukam nowego domu. Jeżeli więc ktoś potrzebuje riflerki, to moje DM-y są otwarte! Drużynie dziękuję za niesamowity rok razem. Każdy dzień przynosił nowe doświadczenie. Po prostu dziękuję za wszystko i do zobaczenia na serwerze! – ogłosiła niespodziewanie Danuta "Danuu" Grajkowska.

W związku z tym zawodniczki Natus Vincere musiały rozpocząć poszukiwania następczyni swojej byłej już klubowej koleżanki. W tym wypadku nie kombinowano jednak przesadnie, gdyż postawiono na graczkę, która posiadała już doświadczenie na poziomie Impact League. – Witam! Nie mogę się doczekać, by wraz z moim nowym zespołem zagrać w ESL Impact! – tymi słowami z NAVI Javelins przywitała się Martyna "LETi" Owsik, która w przeszłości związana była m.in. z Entropiq Queens. Z kolei w obecnej kampanii i już przy jej wsparciu podopieczne Adriana "AlcesTa" Chyziaka radzą sobie znakomicie i są na najlepszej drodze, by awansować na lanowe finały rozgrywek w Szwecji.

Team ESCA Gaming

Team ESCA Gaming

Obecny skład

Mateusz "ex1st" Witman
Kamil "Klameczka" Mętel
Wojciech "bajmi" Strzelczyk
Alan "Flayy" Krupa
Nikodem "Majster" Gulmantowicz
Karol "Karol" Glanowski

PRZYSZLI ODESZLI
Mateusz "ex1st" Witman HaspersTM HaspersTM
Kamil "Klameczka" Mętel HaspersTM HaspersTM
Wojciech "bajmi" Strzelczyk HaspersTM HaspersTM
Alan "Flayy" Krupa HaspersTM HaspersTM
Nikodem "Majster" Gulmantowicz HaspersTM HaspersTM
Karol "Karol" Glanowski HaspersTM HaspersTM

Team ESCA Gaming na scenie CS:GO obecny jest już od kilku lat. Kameleony obrały sobie jednak nietypowy sposób funkcjonowania, gdyż zamiast wiązać się z zawodnikami na dłużej, angażują składy jedynie na czas trwania ESL Mistrzostw Polski czy też Polskiej Ligi Esportowej. W efekcie przez organizację przewinęli się już tacy zawodnicy, jak Szymon "kRaSnaL" Mrozek, Piotr "morelz" Taterka, Kacper "darko" Ściera czy też Maciej "b1elany" Biliński. Niemniej od końcówki ubiegłego roku ESCA nie posiadała na swoim pokładzie żadnej drużyny i do ostatnich chwil nie było jasne, kogo wystawi w nadchodzącym pierwszym splicie Dywizji Mistrzowskiej PLE 2023.

Dopiero tuż przed pierwszym meczem okazało się, iż Kameleony postawiły na grono starych znajomych, którzy ostatnio znani byli jako HaspersTM. I tak w zespole ponownie znalazł się m.in. były snajper Anonymo Esports, Alan "Flayy" Krupa. Zabrakło natomiast Marcela "hotd0ga" Maziejuka – w jego miejsce ponownie zaangażowany został Nikodem "Majster" Gulmantowicz, który w przeszłości również miał już okazję ubierać trykot Teamu ESCA. Czy tym razem obie strony zwiążą się ze sobą na dłużej? Rozum podpowiada, że niekoniecznie, niewykluczone więc, że za kilka tygodni ESCA ponownie zostanie bez składu, chyba że tym razem zostaniemy zaskoczeni. Kto wie?

ThunderFlash

ThunderFlash

Obecny skład

Wojciech "bensty" Duda
Szymon "sk1tt" Rogoziński
Karol "NATSU" Olszak
Adrian "R1w" Stachlewski
Filip "noise" Sobierski

PRZYSZLI ODESZLI
Wojciech "bensty" Duda MCE Game Expert
Szymon "sk1tt" Rogoziński
Karol "NATSU" Olszak MCE Game Expert
Adrian "R1w" Stachlewski MCE Game Expert
Filip "noise" Sobierski

Czasami zdarza się tak, że niżej notowane formacje lubią zaskakiwać. Tak było też w przypadku ThunderFlash, które mimo posiadania zespołu bez wielkich nazwisk było w stanie przebić się do krajowej czołówki. W pewnym momencie zespół spod znaku błyskawicy zajmował nawet szóste miejsce w Rankingu Cybersportu, a do tego dołożył też lanowy triumf podczas Leo Gaming Cup w Warszawie. I to właśnie dzień po tym zwycięstwie poinformowano, że zespół opuszcza organizację. Szybko też pojawiły się plotki, jakoby kolejnym przystankiem w karierach zawodników było FurryFury Ungentium, co z czasem się zresztą potwierdziło.

Jeżeli zaś chodzi o ThunderFlash to formacja ta po krótkim czasie powróciła z zupełnie nową ekipą. Jej trzon stanowią trzej byli członkowie MCE Game Expert, czyli Karol "NATSU" Olszak, Wojciech "bensty" Duda oraz Adrian "R1w" Stachlewski. Dotychczas wraz z nimi występowali Daniel "Lipton" Paul oraz Michał "mchk" Bartosiak, ale w TF zabrakło dla nich miejsca. Zamiast tego do składu dokooptowany został Szymon "sk1tt" Rogoziński, czyli były klubowy kolega NATSU z czasów Tarczyński Protein Teamu. Ostatni wolny fotel zajął natomiast Filip "noise" Sobierski. Efekty? Zaledwie jedno zwycięstwo i przedostatnie miejsce w grupie A Polskiej Ligi Esportowej.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu "Transferowa karuzela nad Wisłą" znaleźć można pod tym adresem.