Team Heretics
0:1 MAD Lions
Evi
Renekton
Chasy
K'Sante
Jankos
Wukong
Elyoya
Maokai
Ruby
Taliyah
Nisqy
Azir
Jackspektra
Xayah
Carzzy
Zeri
Mersa
Nautilus
Hylissang
Rakan

Pierwsze minuty spotkania były bardzo spokojne. Obie ekipy bały się pociągnąć za spust, w efekcie czego przez długi czas nie uświadczyliśmy żadnej eliminacji. Dopiero w 10. minucie padły pierwsze zabójstwa. Mimo iż MAD Lions zgarnęli o jedno więcej, to Heretics delikatnie prowadziło w złocie. Niestety Lwy po pierwszej potyczce szybko przejęły inicjatywę w pojedynku, notując kolejne wykluczenia. Jeszcze większą przewagę MAD wypracowało podczas walki o trzeciego smoka. Ten co prawda padł łupem TH, ale później formacja Zdravetsa "Hylissanga" Galabova wycięła rywali w pień. Różnica w funduszach wynosiła już nieco ponad trzy tysiące w 18. minucie.

Chwilę później zespół bułgarskiego wspierającego pokusił się o Barona. Heretycy nie próbowali nawet przeszkodzić. Kres Jankosa i jego towarzyszy był bardzo bliski. Przeciwnicy zgarniali wszystkie dostępne obiekty na mapie i coraz mocniej napierali na ostatnie struktury w bazie drużyny niebieskiej. Podopiecznych Petera Duna było stać jednak jeszcze na jeden zryw, dzięki któremu zmniejszyli znacznie deficyt w zgromadzonych monetach. Niedługo później udało się wygrać kolejną walkę i już na dobre zażegnano pieniężną stratę. Nadal natomiast to MAD wywierało presję i znów zdołało zdobyć Nashora. Kiedy wydawało się, że Lwy dopełnią dzieła zniszczenia, TH raz jeszcze zatriumfowało w bójce i przedłużyło swój żywot. Wszystko sprowadziło się do batalii o szóstego smoka. Po kuriozalnej wręcz bijatyce, w której Matyáš "Carzzy" Orság okazał się bohaterem MAD, ostatecznie to właśnie gracze drużyny czerwonej triumfowali.

To była ostatnia potyczka fazy zasadniczej LEC. Do gry wracamy 8 kwietnia, ale już w ramach etapu grupowego. Wszystkie spotkania będziecie mogli oglądać na transmisjach Polsat Games na Twitchu, YouTube oraz w telewizji. Po więcej informacji na temat bieżącego splitu LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej: