Ninjas in Pyjamas Ninjas in Pyjamas 2:1 OG
Mirage 10:16 — Vertigo 16:8 — Overpass 16:6

Identyczny przebieg Mirage'a oraz Vertigo

OG jeszcze przed startem spotkania otrzymało pierwszy cios. Z powodu choroby w szeregach formacji zabrakło Abdula "degstera" Gasanova. Miejsce podstawowego snajpera duńskiej organizacji zajął dobrze wszystkim znany Owen "smooya" Butterfield. Brytyjczyk w przeszłości reprezentował takie drużyny jak BIG, Movistar Riders, czy Fnatic. Od września zeszłego roku pozostaje bez zespołu. Pierwszą mapą tego spotkania był Mirage wybrany przez OG. Do przerwy nikt nie był w stanie wyjść na znaczące prowadzenie, co potwierdza wynik 8:7 dla Ninjas in Pyjamas. Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie, a w roli obrońców F1KU i spółka gładko zdobyli 16. punkt, a tym samym odnieśli zwycięstwo na naszej narodowej arenie 16:10. Następnie przeszliśmy na Vertigo wybrane przez NIP. I co ciekawe spotkanie przebiegło dokładnie tak samo. Do przerwy wynik 8:7 dla reprezentantów szwedzkiej organizacji, a chwilę później dominacja jednej z ekip, w tym przypadku podopiecznych Daniela "djLa" Narancica. Tym samym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była trzecia mapa.

OG znowu nie daje rady NIP-owi

Ostatnią areną zmagań był Overpass. Początkowe rundy były jeszcze względnie wyrównane, ale wraz z biegiem gry przewaga NIP-u rosła. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 na korzyść ekipy Aleksiego "Aleksiegob" Virolainena. W drugiej zostało zaledwie dopełnienie formalności. Formacja Ludviga "Brollana" Brolina wygrała na Overpassie 16:6, a tym samym całe spotkanie 2:1. To już druga w tym miesiącu wygrana NIP-u z OG. Wcześniej oba zespoły spotkały się w drabince ostatniej szansy w ramach 17. sezonu ESL Pro League. Wtedy szwedzkiej organizacji potrzebne były zaledwie dwie mapy. Jeśli chodzi o poszczególne występy zawodników to Butterfield nie zaprezentował się źle jak na pierwszy od dawna oficjalny mecz. Brytyjczyk zakończył spotkanie z K/D na poziomie 37 zabójstw i 43 śmierci. Gorzej poradzili sobie Miklas oraz Nikolaj "niko" Kristensen. U rywali na serwerze brylował Brollan, który ukończył mecz z ratingiem 1,33. Dla OG to niestety koniec szans na występ podczas wiosennych finałów BLAST Premier. Ostatnią nadzieją dla polskich kibiców pozostaje 9INE, które w czwartek o godzinie 19:30 podejmie Fnatic.


Zmagania w ramach BLAST Premier Spring Showdown 2023 Europe toczone będą od 29 marca do 2 kwietnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 67 500 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów rozgrywek przewidziano 20 000 tysięcy dolarów. Ponadto najlepsza ekipa nagrodzona zostanie awansem na BLAST Premier Spring Finals 2023, które odbędą się w dniach 7-11 czerwca w Waszyngtonie.