Fnatic 1:2 9INE
Vertigo 6:16 — Overpass 16:13 — Nuke 12:16

Kapitalna dyspozycja 9INE

Pierwszą mapą tego pojedynku było Vertigo wybrane przez naszą rodzimą formację. Od samego początku widać było, że 9INE zdecydowanie lepiej prezentuje się na serwerze. Pierwszą połowę podopieczni Nawrockiego wygrali wynikiem 9:6. Po zmianie stron Fnatic było już kompletnie bezradne. Siedem kolejnych rund z rzędu wpadło na konto Polaków i wynikiem 16:6 otworzyli spotkanie przeciwko reprezentantom brytyjskiej organizacji. Nie ma co się dziwić, gdyż Vertigo to obecnie najsilniejsza mapa 9INE. W ostatnich trzech miesiącach skład Olka "hadesa" Miśkiewicza zagrał na niej 26 razy, z czego tylko 3 razy doznał porażki. Po krótkiej przerwie oba zespoły pojawiły się na Overpassie wybranym przez Fnatic. Tu również pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 9:6, lecz tym razem na korzyść naszych rywali. Po zmianie stron Polacy podjęli rękawice, ale europejski miks w porę zatrzymał powrót naszych zawodników, wygrywając Overpassa 16:13.

Decydującą areną był Nuke. 9INE rozpoczęło po stronie broniącej, od razu mocno zaznaczając swoją obecność. Świetnie na serwerze prezentował się Krzysztof "Goofy" Górski, który w pierwszych piętnastu rundach zanotował 19 eliminacji do zaledwie 7 śmierci. Po kilku kapitalnych akcjach graczy 9INE pierwsza połowa zakończyła się dominacją 12:3. Druga połowa to wojna nerwów. Fnatic po wygraniu pistoletówki zaczęło powoli powracać z wynikiem, a kolejne zagrywki polskiej ekipy na niewiele się zdawały. Polacy punkt meczowy osiągnęli dopiero przy dwunastu punktach po stronie rywala. Mecz udało się zamknąć już przy pierwszej okazji z racji braku funduszy po stronie Fnatic. Wygrana na Nuke'u 16:12 oraz 2:1 w całym spotkaniu oznacza, że polski zespół zagra w półfinale BLAST Premier Spring Showdown. Kolejnym przeciwnikiem 9INE będzie BIG. To spotkanie już w sobotę o 16:30. Stawką awans do finału i walka o wyjazd na wiosenne finały BLAST Premier.


Zmagania w ramach BLAST Premier Spring Showdown 2023 Europe toczone będą od 29 marca do 2 kwietnia. Łączna pula nagród turnieju wyniesie 67 500 tysięcy dolarów, z czego dla triumfatorów rozgrywek przewidziano 20 000 tysięcy dolarów. Ponadto najlepsza ekipa nagrodzona zostanie awansem na BLAST Premier Spring Finals 2023, które odbędą się w dniach 7-11 czerwca w Waszyngtonie.