FlyQuest odpada z walki o mistrzostwo LCS

Do rozstrzygnięcia batalii o wejście nie tylko do finału LCS, ale też i o awans na Mid-Season Invitational było potrzebnych aż pięć gier. Punktowanie rozpoczęło FlyQuest, które mimo początkowych problemów dość pewnie sięgnęło po zwycięstwo. GG chwilę później odgryzło się tym samym. Trzecia potyczka to bardzo dobra gra ze strony Tevora "Stixxaya" Hayesa i spółki, ale tylko do pewnego momentu. FLY bowiem zdołało odwrócić losy tej bójki i zapisać punkt meczowy na swoje konto.

Wydawało się, że czwarte starcie będzie tym końcowym, gdyż podopieczni Kima "Ssonga" Sang-soo utrzymywali bezpieczną dla siebie przewagę. Jak się jednak okazało, jedna walka zadecydowała o wyniku tej gry, a w niej lepsza była formacja amerykańskiego strzelca. Czekała nas zatem piąta potyczka. W niej Złoci Strażnicy nie pozostawili już żadnych złudzeń i bezproblemowo rozprawili się z FlyQuest. GG dzięki temu zagra z C9 o puchar LCS.

Wynik spotkania półfinałowego LCS 2023 Spring:

8 kwietnia
22:00 FlyQuest 2:3 Golden Guardians BO5

Cloud9 vs
(22:00, BO5)
Golden Guardians

Cloud9 faworytem w finale?

A wspomniana już batalia rozegra się właśnie dziś. O godzinie 22:00 wystartuje finał amerykańskich rozgrywek, który wyłoni mistrza wiosennej edycji. Nie ma co ukrywać, że na papierze znacznie lepsze są Chmury. Niemal wszystkie przesłanki opowiadają się właśnie za ekipą Roberta "Blabera" Huanga. Ta nie dość, że fazę zasadniczą zakończyła jako lider klasyfikacji, to jeszcze znakomicie poradziła sobie w obu dotychczasowych spotkaniach play-offów LCS. GG jest ogromną niespodzianką i wydaje się, że na drużynę amerykańskiego leśnika może zabraknąć już paliwa. Ponadto C9 walczy o obronę mistrzowskiego tytułu, więc motywacja będzie jeszcze większa.

Mecz ten będziecie mogli obejrzeć na LoL Esports.