kRaSnaL i dycha znowu w grze

Na serwerze zameldują się m.in. Paweł "dycha" Dycha i jego koledzy z ENCE. Podopieczni fińskiej organizacji fatalnie zaczęli swoją przygodę z grupą B w ramach RMR-a i przegrali dwa mecze z rzędu. W ten sposób wyczerpali oni limit błędów i już wczoraj musieli stoczyć pierwszy pojedynek o życie – na swoje szczęście wygrany. Popularne Ośmiornice nie miały większych problemów z pokonaniem iNation i dzięki temu nadal mogą snuć marzenia o awansie na Majora w Paryżu. Aby jednak dalej tak było, dycha i spółka muszą zatriumfować także i dziś. Tym razem na ich drodze stanie bułgarska piątka spod szyldu 500, której trenerem jest dobrze znany polskim kibicom Denis "Grashog" Hristov, były zawodnik x-komu AGO i HONORIS.

Równolegle swoje boje toczyć będzie także Monte. Zawodnicy ukraińskiej formacji już w środę mogli sięgnąć po pierwszy w historii awans na Majora, ale wtedy głośne "STOP" zakrzyknęło Heroic. Duńczycy po dwóch zaciętych mapach pokonali zespół Szymona "kRaSnaLa" Mrozka, przez co ten dziś jeszcze raz spróbuje zawalczyć o bilet na mistrzostwa świata. I tym razem ma spore szanse na sukces, bo naprzeciwko formacji naszego rodaka stanie FORZE Esports, czyli drużyna na względnie zbliżonym do Monte poziomie. Szanse na sukces więc są, tym bardziej że Mrozek i jego partnerzy w trakcie RMR-a rozprawili się już z ENCE oraz Cloud9, co wyraźnie obrazuje potencjał składu i daje nadzieje na korzystne rozstrzygnięcie.

Czwartkowy harmonogram europejskiego Regional Major Ranking:

13 kwietnia

Drużyny z bilansem 1:2

10:00 Aurora Gaming vs Eternal Fire BO3
10:00 Ninjas in Pyjamas vs Astralis BO3
13:45 500 vs ENCE BO3

Drużyny z bilansem 2:1

13:45 FORZE Esports vs Monte BO3
17:30 Cloud9 vs G2 Esports BO3
17:30 BIG vs Team Vitality BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanałach Piotra "izaka" Skowyrskiego oraz ESPORTNOW na Twitchu. Zmagania w ramach grupy B w europejskim Regional Major Ranking potrwają do 15 kwietnia – ostatecznie po awans na BLAST.tv Paris Major 2023 sięgnie osiem najlepszych ekip, a kolejne trzy wezmą udział w turnieju ostatniej szansy. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.