KaiR0N- pożegnany po zaledwie trzech miesiącach

Oficjalnie potwierdzono, że z Virtus.pro pożegnał się Aleksandr "KaiR0N-" Anashkin. Co ciekawe, 19-latek został zaangażowany zaledwie trzy miesiące temu, gdy ściągnięto go z Aurory Gaming, by zastąpił Davida "n0rb3r7a" Daniyelyana. Niemniej z nim w składzie ekipa nie podbiła IEM Katowice 2023 i ESL Pro League Season 17, ale, co najważniejsze, nie dała rady awansować na BLAST.tv Paris Major 2023. Jakby tego było mało, sam KaiR0N- w trakcie trwania Regional Major Ranking, lanowych eliminacji do Majora, został niespodziewanie odsunięty od podstawowej piątki. Wówczas decyzję tę tłumaczono małym doświadczeniem Rosjanina, które utrudniało mu poradzenie sobie z presją.

Nie jestem już częścią Virtus.pro – ogłosił Anashkin za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Życzę zespołowi powodzenia. Na wszystkich nas spoczywała presja i dlatego zaprezentowaliśmy się najgorzej jak mogliśmy i dlatego chciałbym przeprosić naszych fanów. Jeżeli chodzi o mnie, to jestem wolnym zawodnikiem gotowym na wszelkie oferty z NA/CIS/EU. Znam trzy języki, angielski, rosyjski i niemiecki, dlatego obecnie czekam na jakiekolwiek możliwe propozycje. Teraz chcę odpocząć przez kilka dni, a potem zacząć streamować. Na końcu chciałbym podziękować kolegom z zespołu i wszystkim, dzięki którym możliwa była dla mnie gra na takim poziomie. [...] Pamiętajcie jednak, że nigdy się nie poddam – zakończył.

Kolejna zmiana w Virtus.pro na horyzoncie?

Co ciekawe, na tym przetasowania kadrowe wcale nie muszą się zakończyć. A przynajmniej tak twierdzi znany z wiarygodnych informacji Aleksey "OverDrive" Biryukov. Według nieco poza Virtus.pro ma znaleźć się również Alexey "Qikert" Golubev, który z VP związany jest od grudnia 2019 roku, czyli od momentu, gdy organizacja przejęła skład związany wcześniej z AVANGAR. Wraz z zespołem, występując jako Outsiders, sięgnął po mistrzostwo świata, triumfując podczas ubiegłorocznego Intel Extreme Masters Rio Major.

W tej sytuacji skład Virtus.pro prezentuje się następująco:

Alexey "Qikert" Golubev
Ali "Jame" Djami
Evgeny "FL1T" Lebedev
Pyotr "fame" Bolyshev
David "n0rb3r7" Daniyelyan
Dastan "dastan" Akbaev (trener)