Xyp9x z Astralis, nawet w akademii

Jak potwierdzono za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, Andreas "Xyp9x⁠" Højsleth w najbliższych meczach wspomagać będzie Astralis Talent, czyli akademię organizacji spod znaku czerwonej gwiazdy. Jak zapewniają wszystkie strony, jest to rozwiązanie jedynie tymczasowe i sam 27-latek miał wyrazić nim zainteresowanie. Niemniej i tak jest to spora degradacja dla zawodnika, który ma na swoim koncie m.in. cztery tytuły mistrza świata oraz wiele innych prestiżowych tytułów. Z drugiej strony warto pamiętać, że samo AST ma za sobą rozczarowujące tygodnie, w których trakcie nie dało rady awansować na BLAST.tv Paris Major 2023. W obliczu takiej wpadki dokonanie jakichkolwiek roszad personalnych i poszukanie rozwiązań wydawało się wręcz konieczne.

Nadal jestem okropnie rozczarowany, że nie udało nam się dostać na Majora. To był mój cel i ambicja nas wszystkich. Organizacja jak Astralis musi uczestniczyć we wszystkich Majorach i być w stanie rywalizować o tytuł. Gdy po raz drugi z rzędu się nam to nie udało, stało się jasne, że musimy rozważyć wszystkie możliwości – przyznał sam Xyp9x. – Znam grę i wiem, jak mam w nią wkład, ale mam też Astralis w sercu i zrobię wszystko, co konieczne, byśmy ruszyli naprzód. Moi bliscy wiedzą, że jestem graczem zespołowym i chociaż teraz biorę przerwę od występów w głównym zespole, to zawsze będę gotowy, by pomóc organizacji i drużynie, której częścią byłem od samego początku. W akademii jest wielu utalentowanych graczy i chcę im pomóc. Oczywiście mam nadzieję, że moje doświadczenie i wiedza z niezliczonej ilości dużych międzynarodowych imprez pomoże tym graczom się wznieść – dodał.

Skład Astralis Talent prezentuje się następująco:

Mikkel "MistR" Thomsen
Kristoffer "kristou" Aamand
Patrick "Patti" Larsen
Alexander "br0" Bro
Andreas "Xyp9x⁠" Højsleth
Mathias "R0nic" Pinholt (trener)

Szansa 19-latka

Wobec tego ogłoszony jako szósty zawodnik Altekz na nadchodzące spotkania wskakuje na fotel numer pięć. Oficjalny debiut w barwach głównego składu zaliczy on pod koniec kwietnia, bo właśnie wtedy rusza online'owy turniej Brazy Party, w którym udział wezmą m.in. Polacy z 9INE, Paweł "dycha" Dycha i jego ENCE, a także Maciej "F1KU" Miklas wraz ze swoim OG. I niewykluczone, że niektórzy z naszych rodaków staną przed szansą, by przekonać się o umiejętnościach Givskova. Ten podczas dwóch lat występów w Astralis Talent wypracował rating na poziomie 1,03, sięgając po triumf w CCT North Europe Series #4 oraz stając najniższym stopniu podium WePlay Academy League Season 3.

Jestem niesamowicie szczęśliwy z faktu bycia częścią akademii Astralis i kultury, którą stworzyliśmy. Zawsze pracujemy dla siebie nawzajem, by każdego dnia stawać się lepszymi i pewnego dnia móc rywalizować na najwyższym poziomie. Dlatego też, gdy casle powiedział mi, że chcą pracować ze mną w pierwszym zespole, po prostu się uśmiechnąłem i podekscytowałem. Chcę dać z siebie wszystko, by pomóc zespołowi. Nie składano mi żadnych obietnicy, muszę więc po prostu pokazać, na co mnie stać i kim jestem jako człowiek oraz jako gracz. Wiem, że będzie wiele spekulacji, ale dla mnie liczy się tylko Astralis i bycie zespołowym graczem, abyśmy mogli wspólnie poprawić wyniki – zapewnił Altekz.

Skład Astralis prezentuje się następująco:

Lukas "⁠gla1ve⁠" Rossander
Benjamin "blameF" Bremer
Nicolai "dev1ce" Reedtz
Christian "⁠Buzz⁠" Andersen
Alexander "Altekz" Givskov
Peter "casle" Ardenskjold (trener)