AGO esports

AGO Esports

Obecny skład

Tomasz "tomiko" Uroda
Martin "maaryy" Nakonieczny
Wojciech "darchevile" Klęba
Karol "Enzo” Lasota
Mateusz "asran" Niewiatowski
Patryk "Sidney" Korab (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Patryk "Sidney" Korab

Włodarze AGO esports postanowili na starcie sezonu 2023 dokonać prawdziwej kadrowej rewolucji. W związki z m.in. niezadowalającymi wynikami dotychczasowego składu zdecydowano się na nowe otwarcie – za współpracę podziękowano choćby prawdziwej legendzie Jastrzębi, czyli Damianowi "Furlanowi" Kisłowskiemu, który z organizacją związany był od samego jej początku. Zamiast tego postawiono na los kogutos, czyli nieprzewidywalną ekipę młodych graczy po przejściach, w których CV znajdziemy takie marki, jak Izako Boars, Illuminar Gaming czy też PACT. Brakowało tylko jednego elementu tej układanki, a mianowicie trenera, którego Koguty nigdy dotąd nie miały. AGO sięgnęło jednak po zaskakujące rozwiązanie.

Formacja postawiła bowiem na swojego byłego podopiecznego, Patryka "Sidneya" Koraba. Ten był już członkiem AGO na przełomie 2019 i 2020 roku, zapewniając sobie miejsce w zespole podczas pamiętnych obserwacji. Później mogliśmy go oglądać również w Illuminar oraz FurryFury Ungentium, aczkolwiek z tą ostatnią ekipą rozstał się w lutym i od tego czasu pozostawał bezrobotny. Wobec tego w wieku 24-lat zdecydował się spróbować swoich sił jako trener. –  Dołączam do super ludzi, super organizacji w wymagającej nowej roli. Trener AGO wylądował w Gnieździe! – nie krył ekscytacji sam nowy trener, który, co ciekawe, jest w podobnym wieku, co kilku jego nowych podopiecznych.

GGP Clan

GGP Clan

Obecny skład

Oliwier "Brain" Dychus
Piotr "PeTeRoOo" Barcik
Dominik "fanatyk" Barkiet
Michał ''Boll'' Wojdyło
Kamil "kisserek" Banak
Bartosz "Hyper" Wolny (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Kamil "kisserek" Banak Miłosz "AntyVirus" Konieczka

Pod koniec ubiegłego roku na scenie pojawił się nowy twór o nazwie Scou7 Gang. Za jego sterami stanął dobrze znany na scenie Bartosz "Hyper" Wolny, spod którego skrzydeł wyszły dwie późniejsze gwiazdy akademii MOUZ, Hubert "szejn" Światły oraz Kamil "siuhy" Szkaradek. Ten drugi z czasem doszedł nawet na poziom umożliwiający mu pojawienie się na Majorach! Można więc powiedzieć, że Hyper zapracował sobie u poprzedniego pracodawcy, Izako Boars, na miano jednego z ważniejszych w kraju ekspertów, jeżeli chodzi o pracę z młodzieżą. Z tym wiązały się jednak też duże nadzieje, jakie wiązano z projektem, który w marcu tego roku przemianowany został oficjalnie na GGP Clan.

Miesiąc po tym rebrandingu w ekipie doszło jednak do kadrowej roszady. Odszedł Miłosz "AntyVirus" Konieczka, zaś jego miejsce zajął Kamil "kisserek" Banak, który wcześniej reprezentował Dr Pepper Gang oraz esportową sekcję słynnej Cracovii. – Decyzja o zmianie składu była wynikiem intensywnych dyskusji i analiz, których celem było poprawienie wyników naszej drużyny i osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów. [...] Z przyjemnością witamy w naszych szeregach kisserka. To wyjątkowo utalentowany gracz, który przyniesie nam nie tylko ogromne umiejętności, ale także nowe, świeże pomysły. Jesteśmy przekonani, że jego doświadczenie i umiejętności pozwolą nam osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w przyszłości – zapewnili przedstawiciele GGP Clanu w opublikowanym wówczas oświadczeniu.

ex-HONORIS

Obecny skład

Kamil "reiko" Cegiełko
Dawid "SaMey" Stańczak
Kamil "Sobol" Sobolewski
Dawid "lunAtic" Cieślak
Bartek "masked" Trybuła
Vincent "VinS" Jozefiak (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Bartek "masked" Trybuła

Zawodnicy, trener, psycholog, menedżer drużyny, inne osoby wymagane do tego, by organizacja dobrze funkcjonowała – to wszystko kosztuje. Przez trzy lata spinaliśmy to finansowo. W HONORIS nie zarabiało się kokosów, ale zawodnicy i współpracownicy zawsze terminowo otrzymywali wynagrodzenie i mogli liczyć na wsparcie organizacji. To był nasz znak rozpoznawczy – nawet jeśli Filip i ja musieliśmy od czasu do czasu dołożyć pieniądze. W obliczu braku wystarczających środków finansowych na kolejne lata wspólnie zdecydowaliśmy o zakończeniu działalności HONORIS w dotychczasowej formule – tak decyzję o rozwiązaniu organizacji HONORIS tłumaczył jeden z jej współzałożycieli, czyli legendarny Wiktor "TaZ" Wojtas.

Decyzja ta miała swoje konsekwencje, bo długo nie było pewności, co z osieroconym składem. A ten notował wcześniej naprawdę obiecujące wyniki! Fani z ulgą przyjęli więc fakt, iż w kwietniu potwierdzono, że drużyna bynajmniej się nie rozpada i zamiast tego wraz z następcą TaZa prze dalej przed siebie. A ów następcą został znany z Illuminar Gaming Bartek "masked" Trybuła. – Nadal gramy jako ex-HONORIS i jesteśmy gotowi, by wraz z chłopakami wszędzie występować. Witamy też w składzie maskeda, który jest niesamowitym tryhardem, więc dla niego zmiana ról będzie czymś łatwym – zapewnił Dawid "lunAtic" Cieślak, który obecnie szuka wraz z kolegami nowej organizacji.

Ignis Serpens

Ignis Serpens

Obecny skład

Rafał "sNx" Snopek
Rafał "iso" Tync
Dawid "Layner" Falczyński
Mariusz ''casey'' Jarząb
Patryk "olimp" Woźniak
Mikołaj "turtle" Dziedzic (trener)

PRZYSZLI ODESZLI
Rafał "sNx" Snopek PALOMA PALOMA
Rafał "iso" Tync PALOMA PALOMA
Dawid "Layner" Falczyński PALOMA PALOMA
Mariusz ''casey'' Jarząb PALOMA PALOMA
Patryk "olimp" Woźniak PALOMA PALOMA
Mikołaj "turtle" Dziedzic PALOMA PALOMA

Tuż po średnio udanym dla zespołu występie na Intel Extreme Masters Katowice 2023 członkowie Permitty eSports zapewniali, że w drużynie nie dojdzie do zmian. I faktycznie oficjalnie do żadnych kadrowych przetasowań nie doszło, ale tego samego nie można powiedzieć o samej szwajcarskiej organizacji. Ta bowiem zaledwie trzy tygodnie po powrocie swoich podopiecznych z katowickiego IEM-a poinformowała, że kończy z nimi współpracę. – Informujemy, że z końcem bieżącego miesiąca współpraca z obecnym składem CS:GO zostaje zakończona za porozumieniem stron. [...] Liczymy, że znajdziecie dla siebie odpowiedni dom i wkrótce zobaczymy się ponownie na serwerze. Powodzenia! – pisali przedstawiciele Permitty w oficjalnym komunikacie.

Od tego czasu ESL Mistrzowie Polski występowali pod znanym dobrze tagiem PALOMA i przy okazji przywdziewania go zapewnili sobie m.in. miejsce w Narodowej Drużynie Esportu. W połowie kwietnia zaś znaleźli nowy dom, tym razem z Ukrainy. Nowym pracodawcą Mariusza ''caseya'' Jarząba i jego kompanów została bowiem nowo powołana do życia organizacja Ignis Serpens. Niewykluczone jednak, że już po tym angażu w zespole doszło do zmian, bo w ostatnich spotkaniach brakowało Rafała "iso" Tynca oraz Dawida "Laynera" Falczyńskiego. Zamiast nich barw IS bronili związani w przeszłości z Creative AVEZ Kacper "next1me" Parakowski i Bartosz "moonwalk" Mikołajczyk, chociaż ich przenosiny nie zostały oficjalnie potwierdzone.

ThunderFlash

ThunderFlash

Obecny skład


PRZYSZLI ODESZLI
Wojciech "bensty" Duda C'est la Vie C'est la Vie
Szymon "sk1tt" Rogoziński C'est la Vie C'est la Vie
Karol "NATSU" Olszak C'est la Vie C'est la Vie
Adrian "R1w" Stachlewski C'est la Vie C'est la Vie
Filip "noise" Sobierski C'est la Vie C'est la Vie

O poprzednim składzie ThunderFlash, który przeniósł się do FurryFury Ungentium napisano już wiele. Tym bardziej że później był on obiektem pewnej publicznej dramy. Sama organizacja nie pozostała jednak bierna i stosunkowo szybko zaczęła "klejenie" nowej ekipy, która oficjalnie zatrudniona została w połowie marca. – Wróciłem mordeczki. Jest mocna ekipa i głód gry więc damy z siebie wszystko! – pisał wówczas Filip "noise" Sobierski, czyli jeden z nowych nabytków. Cel był oczywisty – dobry występ w Polskiej Lidze Esportowej, gdzie zaraz miał rozpocząć się pierwszy tegoroczny split. I można wprost powiedzieć, że zawodnicy temu zadaniu nie podołali.

Zaledwie jedna wygrana w czterech meczach i przedostatnie miejsce w grupie A, które oznaczało szybką eliminację. To zdecydowanie był występ poniżej oczekiwań, zwłaszcza wobec sukcesów poprzedniej odsłony TF. Podjęto więc drastyczną decyzję i po zaledwie miesiącu pożegnano całą drużynę, która mimo braku pracodawcy do dziś trzyma się razem jako C'est la Vie. A co z samym ThunderFlash? Organizacja jak dotychczas nie zabrała głosu w kwestii przyszłości, można jednak podejrzewać, że zrobi to prędzej niż później. Wszak niedawno otrzymała ona bezpośrednie zaproszenie do zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski.


Wszystkie comiesięczne raporty transferowe z cyklu "Transferowa karuzela nad Wisłą" znaleźć można pod tym adresem.