PSG Talon 0:3 Golden Guardians

Dzisiejsze zestawienie na MSI zapowiadało się bardzo interesująco. Wszak zarówno PSG Talon, jak i Golden Guardians znakomicie pokazały się w poprzednich starciach. Co prawda nieco lepsze występy notowali Złoci Strażnicy, ale mistrzowie Tajwanu wcale nie odbiegali wynikami od swoich oponentów. Mogliśmy zatem oczekiwać wyrównanego boju. I ten w pewnym sensie otrzymaliśmy, ale bynajmniej nie wyglądał on tak zacięcie, jak można było stawiać. Wszystkie trzy gry były bardzo podobne do siebie. Do pewnego momentu obie ekipy szły łeb w łeb, wymieniając się zabójstwami i przejmując kolejne obiekty na mapie. Za każdym razem jednak nadchodził moment, w którym GG wygrywało kluczową dla przebiegu potyczki walkę, pozwalającą już znacznie wysunąć się przedstawicielom Ameryki do przodu. W efekcie całe zamieszanie zakończyło się już po trzech bitwach, gdzie w każdej z nich górą byli Trevor "Stixxay" Hayes i spółka. Amerykański strzelec dodatkowo zasługuje na słowa uznania, gdyż jego wkład w wygraną formacji był nieoceniony.

Druga siła League of Legends Championship Series tym samym zgarnęła ostatnią przepustkę do fazy głównej MSI. Dzięki temu już za kilka dni rozpocznie swoją rywalizację z resztą zespołów, które znalazły się w tej części zawodów. Wiemy już, że rywalem Złotych Strażników będzie mistrz Chin – JD Gaming. Drużyna wspierana przez zespół z NBA miała już okazję mierzyć się z jednym z reprezentantów Państwa Środka i nawet zdołała wygrać wówczas jedną grę. Tym razem jednak rywal wydaje się jeszcze trudniejszy.


Teraz czeka nas dzień przerwy, a główna faza MSI rozpocznie się już we wtorek. Pierwszym meczem będzie pojedynek G2 Esports z Gen.G Esports. Po więcej informacji dotyczących MSI 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Mid-Season Invitational 2023