Na start batalia Chin, później Ameryki na MSI

JD Gaming vs Bilibili Gaming

Jeśli mamy tutaj entuzjastów League of Legends, którzy chcą zobaczyć występ na najwyższym poziomie, to bez dwóch zdań powinni zawiesić dziś swoje oko na pierwszym pojedynku. W nim JD Gaming podejmie Bilibili Gaming. Stawką będzie awans do kolejnej rundy zmagań, gdzie czeka T1. Stamtąd wystarczy zrobić już tylko jeden krok, aby pojawić się w finale MSI. Bijatyka pomiędzy dwoma najlepszymi formacjami Państwa Środka zapowiada się naprawdę fantastycznie. Obie ekipy odniosły łatwe zwycięstwa w swoich poprzednich potyczkach. W tym zestawieniu jednak nieco bardziej faworyzowana jest drużyna Parka "Rulera" Jae-hyuka. Ta bowiem pokazała w finale LoL Pro League, na co ją stać i triumfowała nad BLG 3:1. Niemniej wydarzyć się może wszystko, zwłaszcza że Zeng "Yagao" Qi i jego towarzysze byli w stanie już raz mocno zagrozić JDG w swojej lidze.

Golden Guardians vs c9, cloud9 Cloud9

Po poprzedniej batalii przejdziemy do pojedynku dwóch zespołów z LoL Championship Series. Golden Guardians staną w szranki z Cloud9. Biorąc pod uwagę poprzednie wyniki trudno tutaj wskazać kolektyw, który faktycznie może mieć przewagę. Zarówno GG, jak i C9 nie poradziły sobie najlepiej w bójkach z Azjatami. Co prawda Chmury były w stanie nawiązać walkę w każdej z gier, ale za każdym razem brakowało tam pewnego wykończenia. Gdy jednak sięgniemy nieco dalej pamięcią, to z pewnością przypomnimy sobie jak dobrze zespół Roberta "Blabera" Huanga rozegrał finałowe starcie LCS właśnie ze Złotymi Strażnikami. Istnieje zatem szansa, że dziś amerykański leśnik i spółka powtórzą wyczyn sprzed kilku tygodni.


Pierwsze starcie rozpocznie się o godzinie 13:00, a drugie zaraz po zakończeniu poprzedniego. Po więcej informacji dotyczących MSI 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Mid-Season Invitational 2023