Znamy wszystkich uczestników IEM Dallas

A o co w ogóle chodzi? Zacznijmy od początku – jedno z pozostałych miejsc padło łupem OG, czyli ekipy Macieja "F1KA" Miklasa. Ta pierwotnie miała odpoczywać po Majorze, w związku z czym jej pochodzący z Rosji snajper, Abdul "degster" Gasanov, na IEM-a w Dallas nie przybędzie. W czasie turnieju zastępować go będzie Iulian "regali" Harjău, były gracz Fnatic, a do niedawna reprezentant nieistniejącego już Copenhagen Flames. Co jednak ciekawe, F1KU i spółka pierwotnie nie awansowali na zawody, bo w finale dolnej drabinki zamkniętych eliminacji ulegli Cloud9. Teraz jednak okazało się, iż przekazano im jeden ze slotów, który pierwotnie miał być przekazany na poczet rankingu ESL.

Ale to nie koniec, bo w międzyczasie z rywalizacji wycofało się Virtus.pro. Mistrzowie świata z Rio znajdują się obecnie w trakcie kadrowej przebudowy, ale to nie ona wykluczyła ich z gry. – Skład CS:GO reprezentujący Virtus.pro musiał wycofać się z IEM Dallas 2023. Niestety niektórzy z naszych graczy nie byli w stanie uzyskać wiz do Stanów Zjednoczonych i to mimo wsparcia ESL. Sądzimy, że udział w tak dużej imprezie ze zmiennikami nie byłby odpowiedni – możemy wyczytać w oświadczeniu Virtusów. Dlatego też organizatorzy ponownie sięgnęli do listy uczestników wspominanych eliminacji i przekazali bilet do Dallas czwartej najlepszej ekipie, czyli Fnatic.

Dlaczego nie 9INE?

Taki obrót spraw spotkał się z niezbyt przychylnymi reakcjami społeczności. Gdyby bowiem wzięto pod uwagę ranking ESL, to w obliczu przetasowań na liście uczestników zaproszenie powinno trafić d0 9INE. Polski zespół zajmuje w zestawieniu 10. miejsce i jest trzecim po Natus Vincere i Teamie Vitality najwyżej notowanym zespołem, którego nie będzie w USA. Dlaczego więc postawiono na OG i Fnatic, a nie naszych rodaków? – OG ma slota od 26 kwietnia, zdobyli go poprzez kwalifikacje. To jest po prostu ogłoszone z opóźnieniem. Wszystko wedle zasad, które są zresztą publiczne dla wszystkich. Z Fnatic też wszystko jest zgodnie z zasadami – tłumaczył w mediach społecznościowych znany esportowy admin, Michał "michau9" Słowiński.

Lista uczestników IEM Dallas 2023:

9z Team
Astralis
Cloud9
Complexity
ENCE
Evil Geniuses
FaZe Clan
Fnatic
FURIA
G2 Esports
Grayhound Gaming
Heroic
MOUZ
Nouns Esports
OG
Team Liquid

Intel Extreme Masters Dallas 2023 odbędzie się między 29 maja a 4 czerwca i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.