LPL zdominuje LCK?

Bilibili Gaming vs T1

Dziś zobaczymy być może ostatnie starcie pomiędzy drużyną z Chin a ekipą z Korei Południowej na MSI 2023. Bilibili podejmie T1 i nie jest tutaj łatwo wskazać faworyta. Jeszcze przedwczoraj wszyscy zgodnie, by powiedzieli, że z łatwością powinni wygrać reprezentanci LCK. Faker i spółka grają na tym turnieju bardzo pewnie i świetnie się ogląda ich mecz. Z JD Gaming dwukrotnie wygrywali po fenomenalnych walkach drużynowych i byli bardzo blisko sięgnięcia po triumf w całej serii. Za to BLG w spotkaniu z JD przegrało 0:3, a wcześniej w play-offach LPL poległo z tą formacją 1:3 i 2:3. Ponadto Bilibili miało lekkie problemy w grach z Cloud9 i G2 Esports, co nie powinno mieć miejsca.

Jednak po wczorajszym występie Chena "Bina" Ze-Bina i spółki pogląd większości społeczności się zmienił. Reprezentanci Chin rozprawili się 3:0 z Gen.G, eliminując rywali z turnieju. Najlepiej spisał się strzelec Zhao "Elk" Jia-Hao, pokazując, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi. Warto w tym momencie przypomnieć, że T1 wygrało z GEN po aż pięciu grach, więc męczyło się o wiele dłużej. Lekkim faworytem na papierze i tak pozostaje koreańska ekipa, aczkolwiek możemy się spodziewać wyrównanej serii, w której BLG nie może być skazywane na pożarcie.


Mecz pomiędzy Bilibili Gaming a T1 zaplanowano na godzinę 13:00. Starcie to wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat Mid-Season Invitational 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Mid-Season Invitational 2023