Chiński finał MSI

Bilibili Gaming vs JD Gaming

BLG to absolutny fenomen ostatnich dni. Zespół, który już dwa razy był spisywany na straty, zdołał wyjść obronną ręką i zaskoczyć wszystkich. Najpierw w znakomitym stylu rozprawił się z faworyzowanym Gen.G Esports, triumfując nad mistrzami Korei 3:0. Nazajutrz natomiast na dobre wyeliminował przedstawicieli League of Legends Champions Korea, pozostawiając w pokonanym polu T1. Oba te zwycięstwa przyszły znacznie łatwiej, niż można było przypuszczać. Tym samym będziemy dziś świadkami już czwartej potyczki pomiędzy BLG a JDG, a drugiej na MSI.

Nie ma co jednak ukrywać, że faworytem tego zestawienia pozostają Park "Ruler" Jae-hyuk i jego towarzysze. Ci zdołali za każdym znaleźć sposób na podopiecznych Wonga "Tabe'a" Pak Kana. Co więcej, za każdym razem JDG radziło sobie z wicemistrzami LoL Pro League coraz lepiej. Wszystko zaczęło się bowiem od starcia w 4. rundzie play-offów chińskiej ligi, gdzie drużyna koreańskiego strzelca cudem wykaraskała się z opresji i zdołała awansować do półfinału. Szansa na rewanż pojawiła się w finale, lecz tam JDG już było zdecydowanie lepsze, rozprawiając się z rywalami na przestrzeni czterech gier. Kolejną szansę na odwet BLG miało w 2. rundzie etapu drabinki na MSI, lecz tutaj było już całkowicie bezskuteczne, ponosząc klęskę 0:3. Patrząc na dotychczasową tendencję być może dzisiaj po raz kolejny złoci medaliści LPL-a sięgną po wygraną, zostając w ten sposób mistrzem rywalizacji. Nie jest to jednak tak oczywiste, gdyż Zeng "Yagao" Qi i spółka nie przestają zaskakiwać i mogą to zrobić po raz kolejny.


Mecz pomiędzy Bilibili Gaming a JD Gaming zaplanowano na godzinę 13:00. Starcie to wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanałach Polsat Games na YouTube oraz Twitchu. Po więcej informacji na temat Mid-Season Invitational 2023 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Mid-Season Invitational 2023