Co dalej z utalentowanym Belgiem?

Targamas został już oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Karmine Corp, swojej dawnej organizacji, z którą święcił największe triumfy. Wraz z nim został ogłoszony nowy skład francuskiej ekipy, gdzie powraca również inna legenda La Ligue Française, Jakub "Cinkrof" Rokicki.

Crabbé od lat był uważany za diament wśród wspierających z poziomu European Regional League. Zdobył tam wszystko, co tylko mógł, triumfując kilkakrotnie w LFL oraz dorzucając do gabloty puchar za dwukrotne zwycięstwo EU Masters. Świetne wyniki po latach spędzonych na drugim szczeblu europejskiego League of Legends w końcu sprawiły, że przed wiosennym splitem 2022 dołączył do G2 Esports. Obiecujące, jednak wciąż niewystarczające występy doprowadziły Targamasa do transferu do ciekawego projektu EXCEL Esports, który jednak okazał się kompromitacją. Po zaledwie jednym splicie u swojego nowego pracodawcy zasiadł na ławce, a teraz ogłoszono jego definitywne odejście z brytyjskiej organizacji.

Kolejni zawodnicy mają problem z zarządem EXCEL

Jednak owo rozstanie nie obyło się bez cierpkich słów ze strony już nie tak młodego wspierającego. W swoim tweecie pod żegnającym go postem wyraził on rozczarowanie postawą przełożonych.

Na co dokładnie może być zły? Tego nie wiemy. Jednak to nie pierwsza taka sytuacja w historii XL. Do podobnych kontrowersji doszło też podczas pobytu tam Pawła "Czekolada" Szczepanika, który został potraktowany w nieciekawy sposób w 2021 roku. Więcej oliwy do ognia dolewa również sprawa zmiany Henka "Advienna" Reijenga, który początkowo był mamiony obietnicami oparcia na nim składu, a końcowo został zamieniony w trakcie splitu na wykupionego z G2 Mihaeal "Mikyxa" Mehle.

Wydawałoby się, że to musi być już koniec zawirowań wokół EXCEL. Przyglądając się jednak bliżej przytoczonemu już chwilę wcześniej postowi Targamasa możemy zauważyć, że kolejny były już zawodnik XL wyraża swoje niezadowolenie z zarządzania organizacją. Mowa tutaj o Finnie "Finnie" Wiestålu, sugerującym, że jego również spotkał nieprzyjemne konsekwencje gry w tej ekipie.