Dobry debiut i powrót

Atleta Esport zadebiutowała na esportowej scenie League of Legends stosunkowo niedawno, gdyż pod koniec 2021 roku. Natomiast już wiosną sezonu 2022 zobaczyliśmy ją w lidze włoskiej. Wtedy formacja z między innymi Gabrielem "Gabbo" Olivierim w składzie od razu sięgnęła po mistrzostwo i pojechała na European Masters, gdzie wygrała jedną grę – z BISONS ECLUB w grupie. Lato dla ATE było z kolei rozczarowujące, ponieważ zajęło dopiero 4. miejsce w lidze włoskiej i zakończyło rok wicemistrzostwem rodzimego turnieju Red Bull Factions 2022. Wiosną tego roku mówiło się, że w składzie Atlety zobaczymy między innymi Sebastiana "Sebekxa" Smejkala, aczkolwiek organizacja wycofała się z rozgrywek i wraca do nich dopiero teraz.

Kikis i Sebekx zasilają Atletę

W jej składzie zobaczymy wspomnianego Sebekxa, który spróbuje się odkuć po słabym splicie w DREN Esports, czyli ekipie, która przejęła slot oraz wcześniejszy skład Atlety. Polak najlepszy okres kariery ma już dawno ze sobą, ale jeszcze latem 2022 roku wraz z Zero Tenacity wygrał 8. sezon Ultraligi. Wcześniej w 2018 roku występował w Illuminar Gaming z nowym dżunglerem ATE, czyli Mateuszem "Kikisem" Szkudlarkiem – obaj Polacy zdobyli wtedy wspomniane wicemistrzostwo EU Masters. Sam Kikis może się pochwalić zresztą jeszcze większymi sukcesami, gdyż jest pierwszym Polakiem, który wygrał European LoL Championship Series. Dokonał tego w 2016 roku w barwach G2 Esports.

Pozostali zawodnicy Atlety są znani głównie z ligi włoskiej i grali wiosną bieżącego roku w drużynach ze wspomnianymi Polakami. Lennart "Obelisk" Fix i Riccardo "Creon" Santarelli w Axolotl ze Szkudlarkiem, a  Janar "Cospect" Mändsalu w DREN ze Smejkalem.

Tak prezentuje się skład Atlety Esport na letni split PG Nationals:

Lennart "Obelisk" Fix
Mateusz "Kikis" Szkudlarek
Sebastian "Sebekx" Smejkal
Riccardo "Creon" Santarelli
Janar "Cospect" Mändsalu
Gianluca "xTheBlackRussian" Moretto