Polska Liga Esportowa wraca do Trójmiasta. Po zeszłorocznej realizacji w Gdyni tym razem najlepsi esportowcy z Europy zagrają na Stadionie Letnim w Gdańsku. Podczas tegorocznej edycji, która zaplanowana jest na 25-27 sierpnia, kibice przede wszystkim będą mogli podziwiać zmagania czterech czołowych ekip Counter-Strike 2 w turnieju o puli 20 000 dolarów. Udział w zawodach wezmą trzy zagraniczne formacje oraz jedna z Polski.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas PGE Superpucharu PLE zobaczymy mecze gwiazd z udziałem drużyny Monte Snack All-Star PLE i najlepszych uczestników challenge'ów. Na gdańskiej plaży zagości również VALORANT. Polska Liga Esportowa zorganizuje lanowy turniej dla społeczności i dodatkowe aktywności, które będą ogłaszane w kolejnych dniach.

PGE Superpuchar PLE to wydarzenie o wyjątkowym charakterze, niepowtarzalnym w skali Europy czy nawet świata. Od dwóch lat wspólnie z PGE Polską Grupą Energetyczną tworzymy event, który zbiera pozytywny feedback od społeczności, partnerów i kibiców. W tym roku również planujemy dużo atrakcji. Będą rozgrywki esportowe, aktywacje sportowe, ale również strefy edukacyjne. Stadion Letni jest sportową wizytówką miasta i świetnym miejsce, by pokazać połączenie wirtualnej rozrywki ze sportem tradycyjnym. Serdecznie zapraszam wszystkich na gamingowe zakończenie wakacji na plaży w Gdańsku – mówi Paweł Kowalczyk, Prezes Polskiej Ligi Esportowej.

PGE Superpuchar PLE to unikatowe wydarzenie esportowo-gamingowe organizowane od 2021 roku w Trójmieście przez Polską Ligę Esportową. Partnerami PGE Superpucharu PLE są PGE Polska Grupa Energetyczna, G2A, Lech Free oraz Monte Snack.

Źródło: informacja prasowa