EliGE opuszcza Liquid po ośmiu latach

Zaczęło się jednak od odejścia kolejnej legendy. Niedawno swoją karierę w CS-ie zakończył Nicholas "nitr0" Cannella, teraz zaś poinformowano, że poza składem Liquid wylądował kolejny wieloletni jego członek, Jonathan "EliGE" Jablonowski. Amerykanin polskiego pochodzenia z organizacją związany był od marca 2015 roku, co oznacza, że spędził w niej ponad osiem lat! W tym czasie on i jego partnerzy sięgali po medale wielu prestiżowych imprez, sięgając m.in. po triumf w drugiej edycji Intel Grand Slam Season 2 oraz wicemistrzostwo Majora ESL One Cologne 2016. W tym roku zaś 25-latek i jego partnerzy dotarli do półfinału Intel Extreme Masters Katowice 2023, ale na mistrzostwach świata poszło im już gorzej, bo odpadli w ćwierćfinale BLAST.tv Paris Major 2023 po porażce z Apeks Jakuba "kubena" Gurczyńskiego.

Najlepsza organizacja, z jaką miałem kiedykolwiek przyjemność pracować. Dziękuję za czas w Liquid i zawsze będę wdzięczny za wszystko, co udało nam się wspólnie osiągnąć. Wszyscy ludzie, których poznałem i z którymi miałem okazję pracować przez te wszystkie lata, byli naprawdę fantastyczni. [...] Do wszystkich graczy i pracowników – byliście świetni. Zawsze robiliście, co w waszej mocy, by dać nam, drużynie, wszystko, czego potrzebujemy, by osiągnąć sukces. To jest tak wiele imion, że nie wiem nawet, gdzie zacząć. Pewnie napisałbym coś dłuższego, bo ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu, ale wszyscy byliście fantastycznie i wiecie, kim jesteście. Uczyniliście moją karierę pełną wspomnień, wspólnie dokonaliśmy wielu świetnych rzeczy. Zawsze będę kochał wszystkich w Liquid – zapewnił EliGE.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Bułgarsko-rosyjskie posiłki

Wobec tego w Liquid powstały aż dwa wakaty, które jednak zostały już zapełnione – i to zawodnikami z Europy! Jeden z foteli przejął Robert "Patsi" Isyanov, który przez całą dotychczasową karierę związany był z Teamem Spirit. 19-letni Rosjanin początkowo występował w akademii, ale w lutym ubiegłego roku włączono go do pierwszej drużyny, z którą dotarł do półfinału PGL Major Antwerp 2022. Poza nim szeregi TL zasilił Aleks "Rainwaker" Petrov. Bułgar wcześniej występował w 500, gdzie był podopiecznym znanego z x-komu AGO i HONORIS Denisa "Grashoga" Hristova. W tym roku on i jego partnerzy triumfowali w European Development Championship Season 7, a sam 22-latek był jednym z bardziej znaczących współautorów tego sukcesu.

W Teamie Liquid zaczynam nowy rozdział. Jestem podekscytowany na myśl o grze w tym zespole i byciu częścią organizacji z tak wielką historią i osiągnięciami. Jestem bardziej niż gotowy na wyzwania, które nas czekają i mam nadzieję, że wszyscy fani zrozumieją moją decyzję oraz  będą nadal wspierać mnie i mój zespół. Chcę też powiedzieć kilka słów do kibiców Liquid. Wiem, że jestem tutaj nowy i przejmuję miejsce niezwykle mocnego gracza, ale dam z siebie wszystko, by udowodnić wam, że zasługuję na bycie tutaj – przyznał Patsi. – Trudno opisać, jak jestem podekscytowany. Nie mogę się doczekać gry z tym zespołem i reprezentowania tak znaczącej organizacji, jak Liquid. Dam z siebie wszystko, by pokazać wam, na co mnie stać – dodał z kolei Rainwaker.

Skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

Liquid Logo Keith "NAF" Markovic
Josh "oSee" Ohm
Mareks "YEKINDAR" Gaļinskis
Aleks "Rainwaker" Petrov
Robert "Patsi" Isyanov
Damian "daps" Steele (trener)