Astralis winne naruszenia Louvre Agreement!

Już od kilku lat mówiło się, że HUNDEN jeszcze jako szkoleniowiec Heroic miał pomagać Astralis. W tamtym okresie mówiło się, że to właśnie 32-latek może zostać w ekipie spod znaku czerwonej gwiazdy następcą Danny'ego "zonica" Sørensena, sprawa była więc niezwykle kontrowersyjna. Petersen wszystkiego się wypierał, Heroiczni straszyli wejściem na drogę sądową, a ostatecznie sprawie przyjrzało się Biuro Komisarza Louvre Agreement, w ramach którego z ESL współpracują obie organizacje. W efekcie przeprowadzonego śledztwa ustalono, że Astralis faktycznie poprosiło o pewne "usługi" i ostatecznie otrzymało je między kwietniem a lipcem 2021 roku. To stworzyło oczywisty konflikt interesów, którym ani władze ESL Pro League, ani Heroic nie zostały poinformowane, co w oczywisty sposób naruszało przepisy porozumienia. I chociaż wspomniane naruszenia nie miały, według śledczych, wpływu na wyniki poszczególnych spotkań, to na AST i tak nałożono grzywnę o łącznej wartości 100 tysięcy dolarów.

"Jesteśmy zaskoczeni i rozczarowani wynikami śledztwa, ale [...] akceptujemy werdykt"

Od momentu, gdy Biuro Komisarza zwróciło się do Astralis w związku z tymi zarzutami, ściśle współpracowaliśmy z ów biurem, zarządem oraz śledczymi, by wspierać ich działania. Jesteśmy zarówno zaskoczeni, jak i rozczarowani wynikami śledztwa, ale wierzymy, że wszystkie strony w trakcie tego procesu wiele się nauczyły i akceptujemy werdykt. W Astralis mocno wierzymy w utrzymywanie wysokich standardów profesjonalizmu, integralności oraz fair play i dlatego jesteśmy dumni z faktu, że Louvre Agreement jest liderem dobrego zarządzania i dyscypliny regulacyjnej, zgodnie z którą skarga któregoś z członków jest traktowana poważnie i staje się przedmiotem dokładnego śledztwa. Pragniemy również docenić dogłębną pracę wykonaną przez wszystkie zaangażowane strony. Ponieważ Louvre Agreement stale ewoluuje, w najbliższej przyszłości przewidujemy współpracę z członkami, by sprawdzić, czy i w jaki sposób możemy udoskonalić ten proces i utrzymać go na najwyższym poziomie – zapewnił Anders Horsholt, dyrektor generalny Astralis.


Na szczęście rzadko kiedy trzeba dokonywać śledztwa w sprawie któregoś z członków, ale mimo to zawsze będziemy działać na podstawie krytycznych informacji, badając ich istotność. Uzyskaliśmy pewność, że wszystkie etapy procesu określone w naszym porozumieniu były przestrzegane, a po drodze korzystaliśmy z pomocy niezależnych czołowych ekspertów w branży. Niezależnie od końcowych ustaleń chciałbym pochwalić konstruktywny sposób, w jaki Astralis podeszło do dochodzenia oraz jego wyników. Fani ESL Pro League, partnerzy i uczestnicy oczekują od nas oraz naszych członków działania w ramach najwyższych standardów integralności, zarówno na serwerze, jak i poza nim. Jesteśmy dumni, że podczas śledztwa otrzymaliśmy wsparcie od szeregu osób oraz organizacji i że udało nam się dojść do stanowiska, które uspokaja wszystkie zaangażowane strony – przyznał Alex Inglot, komisarz ESL Pro League.