Astralis próbuje sprzedać swój slot

Kolejny średni split w wykonaniu podopiecznych Baltaata "AoD" Alin-Cipriana na pewno nie pomoże zmienić decyzji zarządu Astralis. Niezakwalifikowanie się do następnej fazy letniego splitu i w zasadzie brak większych sukcesów na przestrzeni istnienia drużyny w LEC z pewnością dołożyły swoją cegiełkę do tego ruchu.

Informację o negocjacjach podał na swoim Twitterze Alejandro "anonimotum" Gomis. W grze o slota znajdować się ma kilka organizacji, w tym jedna czołowa z EMEA Regionalnych Lig. Źródła bliskie Astralis podają, że najbliżej porozumienia miałoby być arabskie Team Falcons, jednak rozmowy będące w końcowej fazie zablokowało odgórnie Riot Games.

To nie pierwszy raz, kiedy dochodzą do nas takie wieści. Już w zeszłym roku pojawiły się plotki na temat odejścia Astralis z europejskiego League of Legends.

Trzeba również zaznaczyć, że zarząd duńskiej organizacji nie bierze pod uwagę fuzji z inną drużyną, tak jak było to w przypadku Rogue z KOI. Co dalej z obecnymi zawodnikami? Niektórzy z nich zapewne znajdą swoje miejsce w LEC, a szczególnie gorącym kąskiem na rynku transferowym może okazać się dolna alejka w postaci Kaspra "Kobbego" Kobberupa i Lee "Jeonghoona" Jeong-hoona. Obecnego splitu nie może ona zaliczyć do udanych, jednak doświadczony strzelec i utalentowany koreański wspierający pokazywali swoje możliwości w poprzednich splitach. Również zaliczający dobry powrót z ameryki Finn "Finn" Wiestål nie powinien narzekać na brak ofert.