GamerLegion GL logo 0 : 2 Faze Logo Monte
Mirage 8:16 | Overpass 11:16 | Ancient

kRaSnaL z solidnym występem na start fazy grupowej

Starcie rozpoczęło się na Mirage'u, którego wybrali kRaSnaL i spółka. Już od początkowych momentów gry to właśnie strona atakująca narzuciła tempo. Po wygraniu pistoletówki terroryści raz po raz zdobywali kolejne punkty na swoje konto. Defensorzy byli w stanie zgarnąć tylko pojedyncze oczka. Ze słabej strony pokazywał się najnowszy nabytek GL, Sanzhar "neaLaN" Iskhakov. Zawodnik zawodził w wielu kluczowych fragmentach rozgrywki, nie dając potrzebnych eliminacji. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 11:4 dla Monte. Po zamianie stron pojawiło się więcej wyrównanej walki. Mimo iż antyterroryści wygrali starcie na pistolety, to przeciwnicy byli w stanie odpowiedzieć już w następnej rundzie w wariancie force. GamerLegion rozpoczął wtedy mały powrót do spotkania. Ekipa Polaka jednak dość szybko znalazła rozwiązanie problemów. Po stronie terrorystów swoją formację próbował ratować Frederik "acoR" Gyldstrand, jednak jego starania okazały się bezskuteczne. Mirage zakończył się rezultatem 16:8 dla Monte.

Następnie starcie przeniosło się na Overpassa. Początkowa faza rozgrywki wyglądała całkowicie inaczej niż na mapie poprzedniej, gdyż tym razem od małej przewagi rozpoczęło GL. Monte jednak ponownie szybko zaczęło odpowiadać rywalowi. Walka zrobiła się bardzo wyrównana i obie drużyny zgarniały kolejne rundy. Żadna z formacji nie uzyskała większej przewagi. Połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla Monte. Druga pistoletówka wpadła na konto drużyny terrorystów. Bardzo ważnym momentem gry była sytuacja, gdy Volodymyr "Woro2k" Veletnjuk wygrał clutcha w sytuacji 1 vs 4. Druga połowa zaczęła przypominać dominację Monte z Mirage'a. GL widać wyciągnęło wnioski z pierwszej mapy i zaczęło skutecznie kontrować rywala. Ostatecznie to jednak kRaSnaL i spółka okazali silniejsi i wygrali Overpassa rezultatem 16:11, domykając całe spotkanie 2:0.


Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Cologne 2023 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Intel Extreme Masters IEM