Dolna drabinka przyjęła w swoje objęcia TSM i Team Liquid – zespoły, które w zeszłym tygodniu nie poradziły sobie odpowiednio z Evil Geniuses i NRG. Choć do najbliższych spotkań podchodzić będą jako faworyci, to ponownie – w LCS trzeba spodziewać się nieoczekiwanego. Dignitas i 100 Thieves, drużyny z siódmej oraz ósmej lokaty, miały więcej czasu na przygotowanie się do nadchodzących rozgrywek. Nie musiały również odkrywać żadnych kart, w przeciwieństwie do swoich rywali, którzy zaprezentowali część swoich taktyk i preferowanych wyborów już w poprzednich starciach.

Tydzień otwierają TSM i Dignitas

Pojedynek TSM-u z Evil Geniuses nie należał do jednostronnych. Gracze pierwszej z formacji, choć przegrali, postawili niemały opór i doprowadzili serię do pełnego BO5. Wydarzyło się to głównie za sprawą dobrej dyspozycji Davida "Insanity'ego" Challe'a. Utalentowany środkowy nie zdołał jednak poprowadzić swojej organizacji do zwycięstwa. Tym razem na jego drodze stanie legenda środkowej alei – Nicolaj "Jensen" Jensen, który walczy o swoje dziewiąte (!) mistrzostwa świata z rzędu. Duński midlaner nie ominął ani jednego turnieju od 2015 roku, meldując się na nim pod szyldem dwóch organizacji – Cloud9 oraz Teamu Liquid. Aktualny zespół Jensena zdaje się jednak być znacznie słabszy, a forma samego zawodnika również jest daleka od ideału. Nie ulega wątpliwości, że mimo wszystko oczy kibiców – zarówno Dignitas, jak i TSM-u – zwrócone będą właśnie ku środkowej alejce.

Koreańska siła czy rok kaczki? TL vs 100T

Upadek Teamu Liquid w starciu z NRG był spektakularny. Drużynie z dwoma mistrzami świata w składzie udało się wykrzesać zaledwie jeden punkt w serii. Nie da się jednak ukryć, że 100 Thieves powinni stanowić dla TL nieco mniejsze wyzwanie. Podopieczni Erlenda "Nukeducka" Våtevika mają za sobą kiepską fazę zasadniczą. Kończąc split z wynikiem 7-11, zakwalifikowali się do fazy pucharowej z ostatniego premiowanego awansem miejsca. Choć w tym pojedynku środkowa aleja również odegra ważną rolę, to prawdziwa historia pisać się będzie w dolnej części mapy. Dawni partnerzy, Jo "CoreJJ" Yong-in i Yiliang "Doublelift" Peng, którzy w 2019 roku wspólnie podbili LCS i dotarli do finału MSI, jutro staną po dwóch stronach barykady. Tylko jeden z nich utrzyma się w walce o wyjazd na Worlds, odsyłając swojego dawnego kolegę na długie, przymusowe wakacje.

Harmonogram nadchodzących spotkań w LCS 2023 Summer Playoffs:

3 sierpnia
23:00 TSM vs Dignitas BO5
4 sierpnia
23:00 100 Thieves vs Team Liquid Honda BO5

Wszystkie mecze letnich play-offów LCS 2023 będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale Twitch.