Dignitas 3:2 TSM

TSM bez zwycięstwa w letnich play-offach LCS

W pierwszej serii minionej kolejki LCS drużyny wymieniały się ciosami. Niestety dla graczy TSM-u to kolejne pełne BO5, które zakończyło się ich porażką. W pierwszym pojedynku to Nicolaj "Jensen" Jensen zagrał pierwsze skrzypce. Kompozycja oparta na dwóch strzelcach, rozpędzona dzięki wczesnym zabójstwom, zdołała rozebrać bazę przeciwnika w niecałe 27 minut. Gra numer 2, mimo przewagi w złocie, do samego końca nie wyglądała na kontrolowaną przez Jasona "WildTurtle'a" Trana i spółkę. Dignitas udało się utrzymać w rozgrywce przez prawie 40 minut. Perfekcyjny "czerwony dywan" rozłożony przez Rumble'a na środkowej alei zakończył się jednak asem na korzyść TSM-u i zagwarantował wyrównanie serii.

Trzecia gra była kolejnym pokazem umiejętności Jensena w roli Tristana. Po piętnastu minutach rozgrywki duński midlaner mógł cieszyć się już pięcioma zabójstwami i pokaźną przewagą nad rywalem z alejki. To wystarczyło, aby uruchomić kulę śnieżną i zniszczyć wrogi Nexus w zaledwie 23 minuty, samemu nie tracąc nawet jednej wieży w tym spotkaniu. Niewiele brakowało, by seria ta zakończyła się wynikiem 3:1. W czwartym spotkaniu wszystko wydawało się iść po myśli organizacji Andy'ego "Reginalda" Dinha. Do czasu, ponieważ w 36. minucie rozgrywki ich strzelec postawił krok w złą stronę, co pozwoliło Dignitas dobrać się do inhibitora. Wszystko rozstrzygnęło się jednak w walce na Starszym Smoku, w której górą wyszli zawodnicy TSM-u, zdobywając drugi punkt w serii.

Wszystko sprowadziło się do BO1, które dostarczyło najwięcej emocji, a Xerath wybrany przez Davida "Insanity'ego" Challe'a tylko dodał pikanterii starciu. Przez blisko pół godziny spotkanie wydawało się być kontrolowane przez TSM. Losy rozgrywki odwróciły się jednak po dwóch Baronach przejętych przez Dignitas. Ekipa Jensena zniszczyła bazę przeciwnika w niecałe półtorej minuty po zgładzeniu drugiej fioletowej bestii, meldując się w kolejnej rundzie play-offów.

Team Liquid Honda 3:1 100 Thieves 100 Thieves

Jo "CoreJJ" Yong-in i spółka dali Złodziejom nauczkę

Druga seria tego tygodnia zakończyła się nieco szybciej. Cztery gry wystarczyły Teamowi Liquid, żeby wyeliminować ekipę Yilianga "Doublelifta" Penga z play-offów. Wyrównane pierwsze starcie przechyliło się na korzyść TL dzięki zimnej krwi Honga "Pyosika" Chang-hyeona. Kradzież Barona pozwoliła jego drużynie przełamać struktury przeciwnika, zagwarantować sobie kolejnego Nashora i ostatecznie wedrzeć się do bazy przeciwnika. Nie udałoby się to jednak, gdyby nie Eain "APA" Stearns. Midlaner, korzystając z zamieszania na środku, prześlizgnął się dolną aleją pod Nexus i zadał ostateczny cios. W grze numer 2 nie było już tak prosto. 100 Thieves podebrali Tristanę, tak lubianą w ostatnim czasie przez środkowych, i tym razem to oni wyszli górą. Fenomenalnie poprowadzona Kai'sa również pomogła Doubleliftowi zemścić się na swojej dawnej drużynie i wyrównać serię po zaledwie 27 minutach.

CoreJJ i spółka postanowili zaskoczyć rywali w grze trzeciej już na etapie wyboru postaci. Nautilus powędrował do lasu, Tristana została przesunięta na dolną aleję, a do rąk wspierającego trafił Taric. "Alpejskie kombinacje" TL okazały się zresztą bardzo skuteczne. Umiejętność ostateczna supporta zagwarantowała reszcie drużyny bezpieczeństwo w walkach i możliwość doprowadzenia gry do końca w bardzo kontrolowany sposób. Złodzieje nie mieli nic do powiedzenia na obiektach neutralnych, oddając błyskawiczną smoczą duszę, a w 32. minucie – bazę oraz drugi punkt w serii. W ostatnim starciu 100 Thieves znów dostali w swoje ręce Tristanę, która wydawała się być przepisem na sukces. Jak się później okazało – nie w tym przypadku. Pomimo dobrej dyspozycji środkowego, podopieczni Erlenda "Nukeducka" Våtevika nie zdołali obronić się przed potężną Xayah kierowaną przez strzelca TL. Marzenia Doublelifta o Worlds zostały pogrzebane, a ekipa dwóch mistrzów świata awansowała do kolejnej rundy.


Już dziś wracamy do górnej drabinki play-offów LCS 2023 Summer. Evil Geniuses podejmą Cloud9, a Golden Guardians zmierzą się z NRG. Spotkania będziecie mogli obejrzeć na oficjalnym kanale Twitch.