B2TG Outlaws Back2TheGame Outlaws 3:0 Europe Saviors Club

Piątka Polaków górą w finałowym starciu

O grze numer 1 aż chciałoby się powiedzieć "top diff" – na korzyść B2TG Outlaws. Nikolas "Mietek" Nowak z fenomenalnym występem w roli Rumble'a poprowadził swoją drużynę do szybkiego i pewnego zwycięstwa. W drugiej potyczce Europe Saviors Club miał do powiedzenia odrobinę więcej. Celne smite'y Óscara "Balyy'ego" Casero Santosa pozwoliły jego formacji utrzymać się w grze nieco dłużej. Ostatecznie nie miało to jednak zbyt dużego znaczenia, gdyż B2TG nie potrzebowało tych obiektów neutralnych, aby wygrać najważniejsze walki i domknąć spotkanie. Strzelec formacji, Jakub "Salami" Wójtowicz, bawił się w tym pojedynku wyśmienicie. Kierując Zeri, skończył grę ze statystykami 12/0/11. W ostatnim starciu dolna linia mistrzowskiego zespołu zdecydowała się na niekonwencjonalne rozwiązanie. Światło dzienne ujrzał duet lubiany przez graczy na całym świecie kilka sezonów temu – "odchudzająca się" Senna wspierana przez farmiącego Cho'Gatha. Draftowa "podkrętka" okazała się trafiona i przyniosła ekipie Michała "ShazQ" Szymiczka tytuł mistrza drugiej dywizji Ultraligi.

Kto zagra w turnieju promocyjnym do pierwszej dywizji Ultraligi?

B2TG Outlaws mieli zapewniony udział w turnieju promocyjnym jeszcze przed startem finałowego spotkania. Porażka w dzisiejszym pojedynku pozbawiła natomiast graczy Europe Saviors Club szansy na awans do pierwszej ligi. Zamiast nich o kwalifikację do głównej dywizji zawalczy devils.one. Przeciwko tym formacjom stanie dwójka dotychczasowych reprezentantów Ultraligi – Team ESCA Gaming oraz Komil & Friends. Turniej rozgrywany będzie w formacie BO5 i systemie podwójnej eliminacji.

Turniej promocyjny do pierwszej ligi odbyć się ma w połowie września, jednak dokładna data nie została jeszcze podana. Najbliższe zmagania na rodzimym gruncie będą miały miejsce już w tę sobotę o godzinie 17:00 – AliorBank Team zmierzy się z Orbit Anonymo w finale Samsung Galaxy Ultraliga. Transmisję będzie można śledzić na kanale Polsat Games w telewizji, a także na platformach Twitch oraz YouTube.