Faker kontra Bdd – kto zostanie drugim finalistą?

Powiedzieć, że dzisiejsze starcie w LCK to pozycja obowiązkowa, to jakby nie powiedzieć nic. Do boju o bilet do wielkiego finału rozgrywek walczyć będą bowiem dwie naprawdę silne formacje. T1, które przez bardzo długi czas w fazie zasadniczej borykało się z niemałymi problemami, udowodniło, że po powrocie swojego generała w szeregi w postaci Fakera jest w stanie wrócić na odpowiednie tory. KT z kolei mimo znakomitej dyspozycji w poprzedniej części rywalizacji już raz zdążyło się sparzyć w play-offach. Niemniej w swojej drugiej potyczce wyglądało już znacznie lepiej, gładko pokonując Hanwha Life Esports.

W poprzedniej batalii drużyn Fakera i Gwaka "Bdd-iego" Bo-seonga górą była ta pierwsza. Mimo wszystko potyczka była naprawdę zażarta. Jako pierwsze wówczas punktowało KT, ale T1 nie chciało tanio skóry sprzedać i wyprowadziło dwa celne ciosy w kolejnych grach, tym samym notując punkt meczowy. Podopieczni Choia "supreme'a" Seung-mina zdołali jeszcze odpowiedzieć w czwartym pojedynku, lecz na niewiele się ta heroiczna postawa zdała. Formacja legendarnego środkowego bowiem i tak była w stanie dopiąć swego i wygrać mecz w stosunku 3:2. Tym samym to właśnie ona przeszła do kolejnej rundy górnej drabinki, a KT spadło do dolnej.

Co więcej, T1 było stać na przeprowadzenie kolejnego niezwykle równego boju, tym razem z obrońcami tytułu z Gen.G. Scenariusz był niemalże identyczny, co w przypadku serii z KT. Pierwszą odsłonę spotkania wygrało GEN, ale rywale odpowiedzieli dwukrotnie i znów byli o krok od awansu dalej. Wtedy jednak Jeong "Chovy" Ji-hoon i jego towarzysze wzięli się w garść i wyrwali zwycięstwo z rąk przeciwników, samemu zapewniając sobie nie tylko miejsce w finale LCK, ale też i wyjazd na Worldsy.

Harmonogram półfinału play-offów LCK 2023 Summer:

19 sierpnia
8:00 kt Rolster vs T1, LCK T1 BO5

Kto w takim razie będzie dzisiaj górą? Tego nie sposób jasno powiedzieć. W czystej teorii skoro T1 było w stanie raz pokonać KT, to dlaczego nie miałoby się udać ponownie? Z drugiej strony natomiast Bdd i spółka na pewno mają chęć się odpłacić za ostatnią porażkę i tym razem być lepszym w najbliższym starciu. Nieważne, po której stronie barykady jesteście, to koniecznie musicie dziś obejrzeć to spotkanie. Transmitowane będzie ono w języku polskim na kanale League of Legends Polska na Twitchu oraz YouTube.