MAD Lions MAD Lions vs
(16:00, BO5)
EXCEL ESPORTS

Pierwszy bilet na Worldsy dla LEC zostanie rozdany już dziś

Wszystko to w ramach górnej drabinki finałów sezonu LEC. Na start dojdzie tutaj do batalii dwóch całkowicie odmiennych tendencji. EXCEL jest fenomenem minionych tygodni. Z zespołu, który przez dwa splity grzał końcowe lokaty tabeli, stał się on pretendentem do mistrzowskiego tytułu regionu EMEA, walcząc w wielkim finale latem z G2 Esports o to miano. Taki rozwój z pewnością zasługuje na owacje. Wielki wkład w odmianę losów organizacji bez dwóch zdań miał Felix "Abbedagge" Braun. Jego styl idealnie zgrał się z nowym dżunglerem i resztą ekipy, co pozwoliło osiągać mu znakomite wyniki.

Po drugiej stronie barykady mamy MAD Lions. Lwy z kolei po wybitnej postawie w drugiej części wiosny latem były już tylko cieniem samych siebie. Ekipa Zdravetsa "Hylissanga" Galabova miała naprawdę słaby poprzedni split, odpadając po dwóch pojedynkach w fazie grupowej. Mimo to dzięki zgromadzonym wcześniej punktom i tak udało jej się być pewnym awansu na finały rozgrywek i walkę o Worldsy. Sam bój w decydującym etapie sezonu jednak już tak łatwy może nie być. Może się nawet okazać, że start z górnej części drabinki nie wystarczy, aby zapewnić sobie wyjazd na mistrzostwa świata. Fani MAD muszą liczyć więc na to, że drużyna rzetelnie przepracowała przerwę od zmagań i rozwiązała wszystkie problemy, z którymi borykała się przez ostatni czas.

Co by jednak nie mówić, to faworytem dzisiejszego zestawienia będzie XL. Abbedagge i jego kompani prezentowali się znacznie lepiej podczas ostatnich potyczek. Dodatkowo w bezpośrednich starciach z formacją Hylissanga wygrywali niemal zawsze.


Pamiętajcie, że mecz rozpocznie się wcześniej niż zwykle, bo już o godzinie 16:00. Transmisję z tego spotkania będziecie mogli śledzić na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2023