NRG vs
(22:00, BO5)

Team Liquid Honda

Powtórka z pierwszej rundy. Tym razem stawką jest finał LCS

Choć poznaliśmy już wszystkich reprezentantów ligi amerykańskiej na Worlds, to nie jest to koniec zmagań za Oceanem. W ostatniej kolejce LCS pozostały jeszcze dwa spotkania, a pierwsze z nich dostaniemy już dziś. W walce o lokatę w top 2 i możliwość zagrania w finale zmierzą się dziś NRG oraz Team Liquid. Nie jest to pierwsze starcie tych drużyn w letniej odsłonie play-offów. Zespoły spotkały się już w pierwszym tygodniu fazy pucharowej. Wtedy górą wyszło NRG, które w serii 3:1. Na przestrzeni ostatnich trzech tygodni wiele mogło się jednak pozmieniać.

Team Liquid po porażce z ekipą Cristiana "Palafoxa" Palafoxa zaliczył spadek do dolnej drabinki. Tam formacja Honga "Pyosika" Chang-hyeona nie mogła sobie pozwolić na kolejny przegrany pojedynek. Aby znaleźć się w aktualnej pozycji, TL musiało triumfować w trzech kolejnych seriach – i to się udało. Pierwsi w menu byli 100 Thieves. Ekipa dwóch mistrzów świata odesłała zespół Yilianga "Doublelifta" Penga na wakacje już po czterech grach. Z Evil Geniuses Liquid poradziło sobie równie szybko. Nieco dłużej bronili się Golden Guardians, którzy również znaleźli się w drabince przegranych po porażce z NRG w drugiej rundzie. Po pełnej serii BO5 oni także musieli ustąpić, a Team Liquid zameldował się w topowej trójce.

Droga NRG była nieco krótsza i z początku bardziej komfortowa. Zwycięstwo w pierwszym pojedynku pozwoliło Juanowi "Contractzowi" Garcii i spółce utrzymać się w górnej drabince. Po rozprawieniu się z Teamem Liquid oraz Golden Guardians przyszła jednak kolej na Cloud9. Mistrzowie wiosny nie zostawili na rywalach suchej nitki i brutalnie zrzucili ich do drabinki przegranych po trzech grach. Czy rozpędzone ostatnimi zwycięstwami TL wykorzysta chwilową słabość NRG i stanie z Chmurami do walki o mistrzostwo? Czy może jednak NRG powtórzy sukces z początku play-offów i odeśle Liquid z kwitkiem? Tego dowiemy się już dzisiejszej nocy.

Nadchodzące starcie oraz niedzielny finał LCS 2023 Summer możecie obejrzeć na oficjalnym kanale na Twitchu.