Esportowe emocje w najlepszym wydaniu

Polska Liga Esportowa i PGE Polska Grupa Energetyczna po raz kolejny zorganizują w Trójmieście PGE Superpuchar PLE. Po zeszłorocznej realizacji w Gdyni, tym razem najlepsi esportowcy z Europy zagrają na Stadionie Letnim w Gdańsku. Podczas tegorocznej edycji PGE Superpucharu kibice przede wszystkim będą mogli podziwiać zmagania czterech czołowych ekip Counter-Strike: Global Offensive w turnieju o puli 20 000 dolarów. Na plaży w Gdańsku zjawi się m.in. Into the Breach z Karolem "rallenem" Rodowiczem czy Pompa Team prowadzony przez Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego.

W piątek, 25 sierpnia, na plaży w Gdańsku odbędzie się również Summer Draft Cup, czyli wyjątkowy turniej z popularnymi twórcami, zawodnikami esportowymi i przedstawicielami społeczności.

Edukacja i zabawa

Oprócz rozgrywek esportowych na plaży w Gdańsku pojawi się też strefa Free2Play, Szachosfera oraz strefy z atrakcjami od Monte Snack czy G2A. W sobotę 26 sierpnia odbędą się również panele edukacyjne dla graczy i ich rodziców, w którym udział wezmą specjaliści w tematyce psychologii, aktywności fizycznej czy budowania marki osobistej. Ponadto, podczas PGE Superpucharu będzie można spotkać popularnych twórców internetowych takich, jak Adrian "Medusa" Salamon, Piotr "izak" Skowyrski, Karol "Blowek" Gązwa czy Mateusz "Mateo" Tarnacki.

Już od trzech lat współpracujemy z Polską Ligą Esportową przy rozgrywkach PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE i wydarzeniu PGE Superpuchar PLE. W naszej działalności sponsoringowej dużą wagę przykładamy do walorów edukacyjnych, dlatego w tym roku w ramach PGE Superpucharu PLE, odbędą się nie tylko rozgrywki esportowe, ale także zajęcia edukacyjne. Dodatkowo, w tym roku rozszerzyliśmy nasze działania o kolejny projekt PGE Nowy Poziom PLE, który jest naszą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie edukacji młodych ludzi w tej dyscyplinie – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Trzeci rok z rzędu, wspólnie z PGE Polską Grupą Energetyczną, tworzymy wyjątkowy turniej gamingowo-esportowy nad polskim morzem. Z roku na rok staramy się rozwijać event i mam nadzieję, że osoby, które były z nami w poprzednich latach zobaczą te innowacje. Nie mam wątpliwości, że będzie to święto polskiej społeczności esportowej. Przygotowaliśmy aktywności dla wszystkich grup wiekowych - będą ciekawe strefy tematyczne, elementy sportowe, twórcy internetowi, innowacyjne turnieje i rozgrywki esportowe na najwyższym poziomie. Zapraszam wszystkich serdecznie na weekend w Gdańsku, na pewno nie będziecie się nudzić – mówi Paweł Kowalczyk, prezes zarządu Polskiej Ligi Esportowej.

Ukoronowaniem weekendu będą mecze Monte Snack All-Star PLE. Najpierw zawodnicy polskiej drużyny gwiazd zmierzy się z ekipą gwiazd międzynarodowych, a następnie z przedstawicielami społeczności, którzy brali udział w Monte Snack All-Star Challenge.

Źródło: informacja prasowa